|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Grzegorz Kądzielawski: "Polski przemysł powinien szerokimi garściami czerpać z dobrodziejstw Narodowego Centrum Badań i Rozwoju"

Projekt "Idea for Azoty", a także rozbudowa Centrum Badawczo-Rozwojowego - to tylko dwa przykłady spośród działań podejmowanych przez Grupę Azoty, które mają wzmocnić współpracę nauki z gospodarką, a także zwiększyć atrakcyjność Tarnowa jako miejsca pracy. Mariusz Bartkowicz rozmawiał na ten temat z Grzegorzem Kądzielawskim, wiceprezesem Grupy Azoty.

Posłuchaj rozmowy

fot: M. Bartkowicz

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

Tarnowiak

Piątek, 13 kwietnia 2018, 11:20

Obecnie, prócz wzrostu demograficznego, głównie to wiedza, nauka i nowoczesne technologie zapewniają rozwój znaczących ośrodków miejskich. Dlatego jeśli Tarnów ma się w końcu zacząć dynamicznie rozwijać bardzo pilnie potrzebuje nie tylko takich inicjatyw o których wspomina wiceprezes Azotów ale przede wszystkim wymaga przekształcenia tutejszej PWSZ w Akademię Tarnowską jako uczelnię badawczo-dydaktyczną a nie tylko dydaktyczną jak przewiduje projekt Konstytucji dla Nauki wicepremiera Jarosława Gowina. Niestety, J. Gowin - polityczny patron G. Kądzielawskiego, dwukrotnie będąc w tarnowskiej PWSZ ogłosił zdecydowanie, że lepiej być czołową w kraju PWSZ niż ostatnią w rankingach akademickich Akademią Tarnowską!? Przecież właśnie dopiero pełny status akademicki pozwala z czasem rozwinąć się uczelni, która ma do tego potencjał ludzki i materialny. Tarnowskie Azoty mogłyby walnie przyczynić się do powstania w Tarnowie Akademii tak jak dzięki płockiej Petrochemii rozwija się nie tylko tamtejsza PWSZ ale i potężna Filia Politechniki Warszawskiej, w której można na miejscu w Płocku nie tylko studiować ale prowadzić badania naukowe i uzyskiwać stopnie doktorskie. Ciekawostką wielką jest zresztą, że ten sam J. Gowin wizytując w 2017 r. PWSZ w Płocku był o wiele bardziej łaskawy w ocenie jej szans akademickich bo publicznie stwierdził np: "Płocka PWSZ ma ogromny potencjał rozwojowy", "W ciągu kilku lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku ma szansę na przekształcenie w akademię", "Nie mam nic przeciwko temu, żeby za moich rządów Uczelnia uzyskała status akademii". Czy komuś bardzo zależy, aby w Tarnowie nie powstało coś co byłoby zagrożeniem dla monopolu Krakowa np. w sprawach naukowo-dydaktycznych i aby drenować tarnowską młodzież?

Odpowiedz