|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Słuchalność i zasięg

Pion Marketingu i Impresariatu Artystycznego Sekcja Sprzedaży T: +48 (12) 630 62 06 E: reklama@radiokrakow.pl

Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego, przekraczając jego granice na północy (do Jędrzejowa i Szczekocin) i na wschodzie (po Jedlicze, Pilzno i Połaniec). Zasięg Radia Kraków jest większy niż zasięgi wszystkich lokalnych nadawców komercyjnych z terenu województwa.

 

 

Tygodniowo docieramy do blisko miliona słuchaczy, a w roku 2015 byliśmy najchętniej słuchaną regionalną i lokalną stacją radiową w Krakowie.

 

Radio Kraków - pozycja na lokalnym rynku medialnym

Radio Kraków ma bardzo mocną pozycję na lokalnym rynku radiowym. To ważne, biorąc pod uwagę fakt, że Radio Kraków nie walczy o „słupki”, ale stawia na wysoki poziom prezentowanych treści, rzetelność i jakość programu. Tym bardziej warto dostrzec fakt, że tę merytoryczność doceniają słuchacze i spośród oferty wszystkich stacji w Krakowie i Małopolsce wybierają właśnie Radio Kraków.

Na krakowskim rynku radiowym Radio Kraków jest od dłuższego czasu niekwestionowanym liderem wśród lokalnych i regionalnych stacji radiowych. W najnowszej fali badań MillwardBrown SMG/KRC za okres styczeń 2018 – marzec 2018 Radio Kraków na rynku krakowskim plasuje się na 6 pozycji, tuż za największymi rozgłośniami i sieciami ogólnopolskimi (RMF FM, Trójka, TOK FM. Radio ZET, sieć RMF Classic), wyprzedzając wszystkie rozgłośnie lokalne i regionalne.

Na małopolskim rynku radiowym Radio Kraków z wynikiem 4 % (zasięg dzienny) i 3,42 % (udział w rynku) zajmuje aktualnie znakomite 5. miejsce wśród wszystkich notowanych w Małopolsce rozgłośni. Tu także jesteśmy liderem wśród regionalnych rozgłośni. Dodajmy – rynek małopolski ze względu na bardzo duże zagęszczenie stacji lokalnych i niezwykle mocną pozycję w regionie Radia RMF, jest jednym z najtrudniejszych rynków w Polsce. Biorąc pod uwagę „udział w rynku”, który sumuje się dla wszystkich stacji do 100%, samo Radio RMF FM w Małopolsce ma udziały na poziomie prawie 35%, a z ponad 40 notowanych w regionie rozgłośni jedynie ok. 10-12 stacji osiąga wyniki przekraczające 2% udziału.

„Udział w rynku” to najważniejszy wskaźniki w przeprowadzanych badaniach słuchalności. Określa nie ilość słuchaczy, ale udział w czasie słuchania danej rozgłośni w stosunku do łącznego czasu słuchania wszystkich stacji radiowych (udział sumuje się do 100% dla wszystkich stacji).

Zasięg dzienny – mówi o liczbie osób słuchających danej stacji w ciągu jednego dnia.

 

 

 

 

 

Opiniotwórczość – Radio Kraków najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym w kraju

 

Radio Kraków znajduje się w gronie najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Potwierdzają to raporty przygotowywane przez Instytut Monitorowania Mediów, w których prezentowane są najbardziej opiniotwórcze media w kraju – tytuły prasowe, tygodniki i dwutygodniki, portale internetowe, stacje telewizyjne, radiowe oraz media regionalne (zestawienie mediów regionalnych obejmuje wszystkie regionalne media: stacje radiowe, tytuły prasowe i stacje telewizyjne). Według najważniejszego, rocznego zestawienia, w którym IMM prezentuje najbardziej opiniotwórcze polskie media danego roku, Radio Kraków zarówno w roku 2015 jak i 2016 było liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce. Warto podkreślić, że Radio Kraków jako jedyne medium regionalne w Polsce, pojawia się w niemal każdym z publikowanych co miesiąc rankingów – w roku 2016 Radio Kraków pojawiło się w 11 z 12 zestawień, powtarzalnie bywając ich liderem i wiceliderem. Żadne inne medium regionalne, uwzględniając radio, prasę i telewizje, nie pojawia się w zestawieniach tak regularnie jak my. Dlatego też śmiało można powiedzieć, że Radio Kraków jest dziś najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym nie tylko w Krakowie i Małopolsce, co jest przede wszystkim efektem rzetelnej pracy dziennikarskiej, którą doceniają nie tylko nasi słuchacze, ale też koledzy z konkurencyjnych mediów.

 

Najbardziej opiniotwórcze media roku 2016:

W raportach IMM analizowana jest częstotliwość cytowania poszczególnych mediów przez inne media. Badanie przeprowadzono na podstawie 61 379 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 r. Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne i wybrane programy w rozgłośniach radiowych. Badanie nie obejmuje cytowań publikowanych w Internecie.

 

 

60%
40%