|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pytania o Kraków: Czy zieleń wygra z betonem?

Czy potrafimy dbać o przestrzeń publiczną w mieście? Jak zmieniają się krakowskie dzielnice? Czy zieleń wygra z betonem? I czy mieszkanie w Krakowie to nadal marzenie wielu osób?Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Pytania o Kraków".

Posłuchaj audycji

W trzecim programie w cyklu „Pytania o Kraków” eksperci i urzędnicy dyskutowali o rozwoju przestrzennym miasta, pozwoleniach na budowę i nowych osiedlach.

Naszymi gośćmi byli:

Prof. J. Majchrowski - prezydent miasta Krakowa;

Elżbieta Koterba - zastępca prezydenta Krakowa ds. rozwoju;

Prof. Piotr Gajewski - Politechnika Krakowska, Insytut Projektowania Architektonicznego 

Borysław Czarakcziew - Krajowa Rada Izby Architektów Polskich;

Piotr Krochmal -  Instytut Analiz, Monitor Rynku Nieruchomości. 

 

Oglądaj:

 


"Pytania o Kraków" to cykl programów, w których pytamy o to, co ważne dla mieszkańców miasta. Pokazujemy obecną kondycję Krakowa – największe osiągnięcia ostatnich lat i najpoważniejsze problemy. My pytamy, a odpowiadają władze Krakowa, przedstawiciele sektora pozarządowego, eksperci i naukowcy. Wspólnie podsumowujemy najważniejsze sprawy życia społecznego i gospodarczego miasta, a także wyznaczamy kierunki rozwoju w przyszłości.

 

Partnerem programu jest Urząd Miasta Krakowa:

17%
83%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

Zwykły człowiek

Piątek, 13 kwietnia 2018, 15:06

To może ja jestem nienormalna. Dyskusja odbiega całkowicie od chęci naprawiania rzeczywistości.To kto w końcu odpowiada za całokształt zagęszczania miasta,nieliczenia się z mieszkańcami którzy planowali życie w tym mieście, którym pogarsza się jakość życia.Przykłady?Proszę bardzo.Kwadrat ulicy Kujawskiej i Grottgera.Bezmyślnie wydana zgoda na boisko Orlika oraz dogęszczenie zamkniętej studni akustycznej molochem /ładnym? /od strony Grottgera a od tyłu likwidującym przestrzeń dla trzech przedwojennych ,trzypiętrowych kamienic.Zaglądamy sobie do pomieszczeń przy akompaniamencie krzyków,wulgaryzmów i dudnienia piłki koszykowej i nożnej kilkanaście metrów od okien.No żyć, nie umierać i w podskokach wracać do mieszkania na stadionie.Całodobowe doznania akustyczno-wizualne zapewnione.

Odpowiedz

Kris

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 21:29

Wniosek jest taki, że problemy rozwoju Krakowa przerosły tych ludzi. Bez wiedzy, bez doświadczenia i wyobrazni. Majchrowski czy Koterba to dobry material na wojta gminy wiejskiej a nie do zarządzania rozwojem milionowego miasta. Zadania należące do miasta jak budowa przedszkoli, szkół, dróg, parków nie nadążają za napływem nowych mieszkańców. A wystarczy tylko umiejetnosc dodawania, mnozenia i dzielenia aby wiedzieć gdzie musi powstać nowa infrastruktura. Wydaje się rozwiązanie tych problemów przyjdzie samo. Miasto wkrótce udusi się w smogu.

Odpowiedz

płaszek

Sobota, 7 kwietnia 2018, 07:49

Dzięki "mondrym" rządzącym w tym mieście coraz trudniej tu żyć. Przykład: ul. Myśliwska ma 1,5 km i stała się ślepa. Tysiące mieszkańców, dziesiątki firm i duża szkoła ma jeden podrzędny wyjazd na dziwne skrzyżowanie przy Saskkiej. Deweloper stawia następną ścianę w korytarzu przewietrzania Krakowa jakim miała być Wisła. Często o 10 jest korek na kilkaset metrów bo drugiego prywatnego wyjazdu pilnują policjanci. Alternatywy 4 przy tym mieście to pikusie. Krakusy uciekają, ukraincy się wprowadzają. Gratuluję polityki.

Odpowiedz

Słuchacz

Piątek, 6 kwietnia 2018, 22:11

NIe chcemy już takich "gości" w naszym radio: Prof. J. Majchrowski - prezydent miasta Krakowa; Elżbieta Koterba - zastępca prezydenta Krakowa ds. rozwoju; Prof. Piotr Gajewski - Politechnika Krakowska, Insytut Projektowania Architektonicznego Borysław Czarakcziew - Krajowa Rada Izby Architektów Polskich; Piotr Krochmal - Instytut Analiz, Monitor Rynku Nieruchomości.

Odpowiedz

Kasia

Piątek, 6 kwietnia 2018, 14:58

Skąd takie przekonanie, że miasto musi się rozwijać poprzez zagęszczanie i budowę nowych mieszkań? Skąd przekonanie, że rozwój to napływ ludzi nowoosiedlających się? Może trzeba właśnie zacząć to ograniczać? Dlaczego? Bo napływ do Krakowa powoduje odpływ z innych miejsc. Aby Polska rozwijała się w sposób zrównoważony, trzeba tworzyć miejsca pracy w małych miejscowościach i w nich inwestować! Nie można patrzeć tylko na koniec swojego nosa, ale myśleć globalnie. Do tej pory Kraków jako stolica województwa korzystał z uprzywilejowanej pozycji i tworzył inwestycje dla siebie. Czas doinwestować inne obszary i dojazd do nich. Ja bym się chętnie wyprowadziła z Krakowa, gdybym miała w mojej rodzinnej okolicy perspektywę dobrej pracy. Póki co płacę tam podatki. Uważam, że namawianie do płacenia podatku w tych warunkach w Krakowie, to jest podwójna pazerność tego miasta - kosztem innych regionów !!!

Odpowiedz

MK

Piątek, 6 kwietnia 2018, 12:06

I że prze tyle lat nie ma mocnych na deweloperów i sprzyjąjących im urzędników ... Pieniądz załatwia wszystko :( I pewnie dzięki takiej niskiej pensji biedny M. musi tle miejsc obskakiwać, aby przeżyć ... Bidulek, tak się męczy tyle lat;)

Odpowiedz

Boże Ratuj Kraków

Piątek, 6 kwietnia 2018, 00:13

Uszy więdły od bezczelnych kłamstw nie tamowanych przez prowadzących. Musiałem zmienić stację.

Odpowiedz

Lol

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 21:23

Masakra ale tendencyjne wypowiedzi. Avia to najlepiej zaprojektowane osiedle w tym miescie. W zasadzie jedyne zaprojektowane osiedle. Wszystkie inne to pojedyncze bloki bez niczego. Akurat w avii jest wszystko w okolicy co potrzebne.

Odpowiedz

xxx

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 21:06

Jak nie wstyd tak łgać i mącić w głowie??? Że niby urzędnicy nie są winni tej rabunkowej deweloperce??? Że niby ustawy nie pozwalają im działać w obronie zabudowy Krakowa??? Wolne żarty!!! Kpina w żywe oczy. Osoby choć trochę zorientowane i wciągnięte w temat są świadome machlojek i przekrętów przy wydawaniu wz-tek i pozwoleń na budowę dla deweloperów!!!! Biedny prezydent, nie wie jak dogodzić, czy plany zagospodarowania uchwalać, czy nie , hahaha. Nie no, nie uchwalać - tam, gdzie można coś ugrać i iść na rękę w wz-tkach deweloperom, odwlekać, póki jeszcze grabież trwa;) Uchwalać natomiast tam, gdzie można dać po głowie maluczkim, aby nie mogli za wiele porządzić się na swojej włości, albo coś jednorazowego dla zachowania pozorów we wrażliwych miejscach. Konsultacje planów i liczenie się z opiniami mieszkańców, powiada pani? To proszę zerknąć na listy i stosowne rubryki odnoszące się do wniosków i uwag- nie uwzględniono, nie uwzględniono, nie ...

Odpowiedz

krakowianka

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 18:36

Ręce opadają, co za pranie mózgu!

Odpowiedz

krakowianka

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 18:34

Przecież tych farmazonów w wydaniu prez. M. nie da się słuchać!!! Co za bzdury! Ale fakt, facet ma gadae, kulturalnie, dla niewtajeniczonych - cud, miód i orzeszki ...

Odpowiedz

Gosia

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 18:25

Słucham, słucham i nie wierzę własnym uszom. W takim razie taka makabryła na rogu ul. Piłsudskiego i Plant jest ok, za to w odpowiedzi na wniosek o pozwolenie na zabudowę balkonu w jednym z bloków na Krowodrzy Górce otrzymuję od Architekta Miejskiego odpowiedź odmowna, gdyż zabudowa taka bedzie zaburzać wygląd budynku. Śmiech na sali.

Odpowiedz

Krk

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 00:23

Największym blamażem miasta jest brak chodnika na długiej ulicy Potrzask. Ostatnio nawet zginęła kobieta na poboczu i nadal chodnika nie zrobiono. Kolejnym problem jest masowa wycinka drzew i betonowanie i zabudowa korytarzy przewietrzenia miasta.

Odpowiedz

Papa

Środa, 4 kwietnia 2018, 09:37

Beton to akurat fajny material budowlany. Dobrze ze srodmiejaka zabudowa w Krakowie sie rozszerza. Do niedawna 2km od rynku byly pola i jakies walace sie magazyny. W cale nie jest tak ze tzw. Betonowanie odbiera przestrzen, wrecz przeciwnie tworzy nowa przestrzen publiczna, otwiera nowe korytarze komunikacji pieszej i rowerowej, o ile nowa zabudowa nie jest ogrodzona.

Odpowiedz