|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Listy do przyszłości” rozstrzygnięty

Złożenie kapsuł odbędzie się 7 listopada na dziedzińcu zewnętrznym Zamku

W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych. Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy 7 listopada br. wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- TAURON uczestniczy w wielu projektach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale ta inicjatywa ma charakter szczególny. Oddaliśmy głos młodemu pokoleniu, które - jak się okazało - bardzo chętnie zaangażowało się w to, by zostawić swój ślad dla przyszłych pokoleń. Serdecznie dziękuję nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy podjęli to wyzwanie. Laureatom gratuluję i wraz z Dyrekcją Zamku Królewskiego zapraszam na uroczystość na Wawelu – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych z terenu czterech województw,
na których działa TAURON: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Autorami listów
są zarówno dzieci z dużych miastach, jak i małych miejscowościach.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowanych zostało niemal 900 listów, spośród których jury, obradujące pod przewodnictwem dr. Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, wyłoniło 100 najlepszych.

Listy do przyszłości to bardzo ciekawy i bogaty obraz tego, co myślą, czym się zajmują i co planują robić w przyszłości młodzi ludzie. W listach zobaczyć można nie tylko portret współczesnego młodego pokolenia, ale też wizerunek dorosłych, którzy stawiają dzieciom takie a nie inne wymagania.
Jak nasze postawy ocenią przyszłe pokolenia? Okaże się za 100 lat.

Informacja o Kapsule Czasu odnotowana zostanie w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczy-tanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat.

Uroczystość zamieszczenie Kapsuły Czasu na terenie Wzgórza Wawelskiego będzie miała niezwykle odświętny charakter. Będą w niej uczestniczyć nie tylko laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz dyrektorzy szkół. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali również przedstawiciel władz państwowych, którzy wręczą laureatom okolicznościowe dyplomy – wspaniałą pamiątkę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autorzy najlepszych prac wezmą również udział w zwiedzaniu Zamku Królewskiego na Wawelu
i odbiorą jedną z trzech wybranych nagród rzeczowych: dron, kamerę lub zestaw książek.

 

Lista laureatów konkursu „Listy do przyszłości” dostępna jest na stronie www.konkurslisty.pl

100%
0%