|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Showcase czyli prolog do Hitch On Music Exchange - koncert finałowy 6 grudnia w siedzibie Radia Kraków.

Osiem zespołów z Belgii, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Polski wystąpi w premierowym showcasie tegorocznej edycji Jazz Juniors International Exchange. O tym kogo usłyszymy 4 i 5 grudnia w Krakowie zdecydowała międzynarodowa rada artystyczna.

Tegoroczna odsłona Jazz Juniors International Exchange to wydarzenie bez precedensu. Po 40. latach istnienia, oprócz konkursu dla młodych zespołów jazzowych w ramach projektu  Jazz Juniors International Exchange organizowany jest po raz pierwszy showcase, przeznaczony dla doświadczonych muzyków z całego świata. Do tej odsłony projektu napłynęło 46 zgłoszeń z takich odległych krajów jak Izrael, Brazylia, USA, a także licznych krajów Europy (m.in. Rosji, Włoch, Węgier, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Belgii, Holandii).

  • Showcase to prolog do muzycznych targów, w które już od przyszłego roku przekształci się konkurs i festiwal Jazz Juniors. Pod nową nazwą - Hitch On Music Exchange - realizować będziemy projekt, którego głównym założeniem jest rozwinięcie idei międzynarodowych partnerstw. Uczestniczyć w nim będą podobnie jak w tegorocznym showcasie cenione zespoły i artyści rekomendowani przez przedstawicieli polskich i zagranicznych festiwali, renomowanych agencji muzycznych, prestiżowych wydawnictw płytowych i branżowych magazynów muzycznych. Hitch On Music Exchange ma się stać nowoczesną platformą do dyskusji, koncertową areną wymiany doświadczeń, porównań, ocen, a w końcowym efekcie miejscem, w którym zawierane będą międzynarodowe kontrakty, miejscem w którym rozpoczynać się będą światowe trasy młodych, choć cenionych już na świecie artystów - podkreśla Tomasz Handzlik, dyrektor Jazz Juniors International Exchange.

Decyzję, o tym kto wystąpi w tegorocznym, grudniowym finale showcase’u Jazz Juniors International Exchange w Krakowie podjęła dziewięcioosobowa międzynarodowa rada artystyczna, złożona z cenionych postaci świata jazzu - muzyków, wydawców, dziennikarzy czy organizatorów festiwali. W radzie tej zasiadają w tym roku: Ivan Blagojevic, Tommy Caggiani, Davor Hrvoj, Adam Huang, Enrico Moccia, Yaroslav Sartakov, Wojciech Siwek, Jan Sudzina i Gyorgy Wallner.

A oto zespoły, które decyzją tej właśnie rady artystycznej zakwalifikowane zostały do showcase’u Jazz Juniors International Exchange:

Wójciński/Szmańda Quartet (PL)

Kamil Piotrowicz Sextet (PL)  

Mateusz Pałka Trio (PL)

Tomasz Chyła Quintet (PL)  

Toni MORA Quartet (Belgia)  

Sun Dew (Niemcy)  

LRK Trio (Rosja)

Zadeno Trio (Włochy)

Koncerty showcase’owe odbywać się będą w klubie Zet Pe Te w Krakowie, w dniach 4-5 grudnia. Na koncert finałowy zapraszamy do siedziby Radia Kraków, w środę 6 grudnia.

Szczegóły:

www.hitchonmusic.com

www.facebook.com/hitchonmusicexchange

https://twitter.com/hitchonmusic

https://www.instagram.com/hitchonmusic

100%
0%