|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

31. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych opanuje Kraków od 5 do 8 lipca

ULICAMiędzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jednym z najstarszych w tej część Europy wydarzeniem, poświęconym światowemu teatrowi plenerowemu. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczną widownią
rzędu 60-100 tys. osób.

 

Podczas 4-dniowego święta teatralnego, na najpiękniejszych scenach plenerowych Krakowa: na Rynku Głównym, Małym Rynku, placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, Rynku Podgórskim, w Parku Jordana, Parku Bednarskiego i na Plantach, stutysięczna widownia podziwiać będzie około 80 wydarzeń teatralnych.


Celem 31. ULICY jest przybliżenie polskiemu widzowi najnowszych koncepcji, motywów i trendów teatru ulicznego z azjatyckiego obszaru kulturowego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu pod hasłem „Wiatr od Wschodu” będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, na ile azjatycki teatr uliczny, plenerowy, inspiruje się kulturą europejską, a na ile stanowi samodzielną jakość wyrosłą z tradycji Wschodu. Ważne jest również kryterium stricte geograficzne – celem organizatorów jest pokazanie teatrów ulicznych i plenerowych tworzących swoje spektakle na wschód od Europy.

 

Chcemy także pokazać na ile obrzędowość – bardzo żywa w kulturze Wschodu – może mieć wpływ na język teatru. Fascynujące może być zderzenie dwóch odmiennych sposobów myślenia o teatrze – europejskiego i azjatyckiego.

 

Oddzielny segment prezentacji stanowią propozycje teatru familijnego adresowanego do dzieci i do rodziców. Planowane są również warsztaty pokazujące techniki teatru wschodniego, a także spotkania wokół tematu teatru azjatyckiego.

 

Szczególnie mocnym akcentem festiwalu będzie prezentacja teatru południowokoreańskiego w jego najlepszych odsłonach. W trzydziestoletniej historii festiwalu nie występował ani jeden zespół południowokoreański. Tak silna obecność koreańskiego teatru jest czymś wyjątkowym nie tylko
dla Krakowa, ale także w skali całej Polski.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.teatrkto.pl

100%
0%