|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Na sobotę 16 czerwca przypadają obchody Nocy Świętojańskiej pt. „Łączymy pokolenia” w Jerzmanowicach

Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Nocy Świętojańskiej pod tytułem „Łączymy pokolenia”, która odbędzie się w najbliższą sobotę (16 czerwca) na boisku sportowym w Jerzmanowicach.

Wydarzenie połączone będzie z obchodami już XI w tym roku Dni Dziedzictwa Jana Pawła II" - kultywowaniem pamięci i spuścizny śp. Jana Pawła II. 

W tym roku obchody Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach będą miały charakter ekologiczny. Gmina Jerzmanowice-Przeginia zgodnie z przyjętą strategią rozwoju jest gminą zieloną, ekologiczną oraz turystyczną. Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany po raz pierwszy Gminny Dzień Odnawialnych Źródeł Energii. W ramach Gminnego Dnia OZE na uczestników wydarzenia będą czekać ciekawe warsztaty ekologiczne na temat ekologii, jakości powietrza i możliwości indywidualnemu zapobieganiu niskiej emisji przygotowane przez dr inż. Jacka Biskupskiego - eksperta ds. Energetyki Słonecznej oraz pokaz ekologicznego spalania węgla. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym odbędzie już trzecia edycja święta naszych Seniorów, czyli III Gminny Dzień Seniora. Urząd Gminy przygotowuje wiele atrakcji, między innymi bezpłatne badania dla Seniorów.

W programie Nocy nie zabraknie występu z obszaru dziedzictwa kulturowego naszej gminy tj. naszych zespołów muzycznych. Z okazji Dnia dziecka zostanie przeprowadzona loteria dla wszystkich dzieci oraz seniorów z terenu gminy. Ponadto będziemy mogli liczyć na: koncerty, atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz wiele dyscyplin sportowych, które stały się już tradycją podczas tego wydarzenia tj. Turniej Siatkówki Plażowej oraz Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy Młodszych. Gościem specjalnym będzie Młodzież Polska z Białorusi, Ukrainy oraz Litwy, która kultywuje dziedzictwo Polski.

Atrakcją wieczoru będzie Pokaz Sztucznych Ogni o godz. 22.

Partnerem głównym wydarzenia kulturalnego jest TAURON Polska Energia S.A.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz plakatach.

0%
0%