|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

III koncert charytatywny Fundacji Bona „Gałązka Oliwna” Sobota, 8 grudnia, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

Fundacja BONA zaprasza w sobotę 8 grudnia  o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków na koncert charytatywny z cyklu „Gałązka Oliwna”.

8 grudnia o godz.  19.00  w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków odbędzie się III koncert charytatywny Fundacji Bona z cyklu “GAŁĄZKA OLIWNA”. W tym roku, symboliczna gałązka oliwna dedykowana jest włoskiej królowej  Bonie Sforzy D’Aragonie, w rocznicę 500 - lecia jej zaślubin z królem Zygmuntem Starym oraz koronacji Bony na królową Polski. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie utwór  Michała Zabłockiego i Kuby Stankiewicza pod tytułem: “BONA SFORZA D’ARAGONA – POEMAT JAZZOWY”.

Wystąpią:

Katarzyna Cygan – “Bona”

Michał Zabłocki w roli autora

Kuba Stankiewicz – fortepian

Maciej Kitajewski – kontrabas

Bartek Dybel– perkusja

 

Koncert poprowadzi Jolanta Drużyńska.

 

Podczas koncertu odbędzie się również aukcja przedmiotów podarowanych przez wielu artystów oraz prac dzieci. Dochód ze sprzedaży cegiełek i z „puszki” przeznaczony zostanie przez Fundację Bona na zimowe wakacje dla dzieci będących pod opieką Akademii Przyszłości.

 

Cykl “Gałązka Oliwna” ma swoją piękną historię. Wszystko rozpoczęło się w Bari 27 grudnia 2015 roku, gdy Włoch  Alessandro Capponio wiedziony myślą „Gdzie nie ma tolerancji, nie ma wolności”,  przemierzył trasę Bari – Kraków, zimą na rowerze  by złożyć w dawnym obozie KL Auschwitz – drzewko oliwne.  Nie spodziewał się, że przyjaciele: Giuseppe Bassi – wybitny kontrabasista z Bari, Kuba Stankiewicz – polski pianista i Kasia Cygan – aktorka, wokalistka oraz Radio Kraków  zgotują mu w Krakowie wspaniałe przyjęcie. Radio Kraków relacjonowało przez dwa tygodnie niezwykłą podróż Alessandra, jego historie, spotkania z ludźmi… a przyjaciele, artyści zorganizowali wielki koncert charytatywny w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków pt. „Puglia To Auschwitz – Gałązka Oliwna” z udziałem około 40 artystów krakowskich. „Gałązka” - zaowocowała następnymi  koncertami -  na południu Włoch, gdzie  Giuseppe Bassi  zaprosił  Kasię Cygan i Kubę Stankiewicza  do projektu „Echoes of Heroes” we wrześniu 2016 r. Na perkusji grał Giovanni Scasciamacchia. Artyści zagrali  krótką trasę koncertową, między innymi w Ostuni  - na wielkim trwającym prawie cały dzień koncercie charytatywnym, z plejadą włoskich artystów. Koncert poświęcony był ludziom, którzy stracili domy w trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Giuseppe Bassi był dyrektorem artystycznym koncertu.

W tym roku w Radiu Kraków już po raz trzeci odbędzie się koncert sygnowany „Gałązką Oliwną” a  Fundacja BONA znowu sprawi, że symboliczne drzewka oliwne będą żyły dalej …

III koncert charytatywny Fundacji Bona „Gałązka Oliwna”
S
obota, 8 grudnia,  godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

75%
25%