|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wakacje z Radiem Kraków w Krynicy

Wakacje z Radiem Kraków w Krynicy – w każdą sobotę sierpnia od 9.00 do 14.00 Radio Kraków zaprasza na deptak przed Pijalnią Główną do radiowego studia i radiowej strefy relaksu.

Fot. Damian Radziak

W lipcu Radio Kraków gościło pod Tatrami, w sierpniu zapraszamy do Krynicy, w każdą sobotę mobilne studio Radia Kraków gościć będzie na deptaku przed Pijalnią Główną. Od godz. 9.00 do 14.00 00 na wszystkich spragnionych letniego odpoczynku, czekać będzie „wakacyjna strefa relaksu Radia Kraków”, skąd między godz. 10.00 a 12.00 na żywo nadawany będzie specjalny wakacyjny program.

W radiowym studiu pojawią się ciekawi goście, którzy opowiedzą o wakacyjnych atrakcjach przygotowanych z myślą o turystach, kuracjuszach i mieszkańcach spędzających urlop w Krynicy i jej okolicach. Przybliżymy miasto między pięknymi górami, w którym biją życiodajne źródła takich wód mineralnych jak Jan, Zuber, Słotwinka czy Kryniczanka. Porozmawiamy o właściwościach leczniczych źródeł, które są znane i cenione od lat, a ich zdrowotne działanie zostało potwierdzone długoletnią obserwacją. Nie każdy wie, że to właśnie w Krynicy mieści się pierwsza w Polsce rozlewnia wód mineralnych, a butelkowanie wód mineralnych rozpoczęto tam w 1808 roku! Kuracjusze mogą skorzystać tam z 23 ujęć wód mineralnych oraz ponad 600 miejsc hotelowych i wybierać pomiędzy pobytami sanatoryjnymi, wczasami leczniczymi, ale także turnusami rehabilitacyjnymi czy pobytami weekendowymi z odnową biologiczną. Zaprosimy także do zmodernizowanej Pijalni Głównej Uzdrowiska Krynica Żegiestów SA, gdzie można skorzystać nie tylko z wód zdrojowych. Odbywają się tam także liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe - wśród nich cykl koncertów, realizowanych pod wspólną nazwą „Krynica Źródłem Kultury”. No i wreszcie – w czasie naszych spotkań będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czy Kryniczanka to... kobieta.

A na wszystkich turystów spragnionych letniego odpoczynku, na deptaku pod Pijalnią Główną czekać będzie „wakacyjna strefa relaksu Radia Kraków” czynna w każdą sobotę sierpnia od godz. 9.00 do 14.00. Tego lata Radio Kraków wraca do przeszłości
i przypomina podwórkowe gry i zabawy sprzed lat. Kapsle, koszyki, gra w klasy, zośka, jojo, hula hop i kolorowanki dla najmłodszych – warto na nowo odkryć podwórkowe wakacje bez telefonów i komputerów. Do wspólnej zabawy Radio Kraków zaprasza całe rodziny – będzie można odpocząć w radiowej strefie relaksu, a na pamiątkę wysłać znajomym wakacyjne zdjęcie niczym z polaroidu.

Odliczasz dni do urlopu? Włącz Radio Kraków w sobotę po 10.00 i posłuchaj, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Krynicy. Spędzasz w Krynicy wakacje? Odwiedź strefę relaksu Radia Kraków – czekamy w soboty od godz. 9.00 do 14.00 na deptaku przed Pijalnią Główną.


 

Posłuchaj rozmów Marty Jodłowskiej i Joanny Gąski z gośćmi Radia Kraków w naszym wakacyjnym studiu na Deptaku w Krynicy.

Historyk Witold Turdza opowiada o tym, jak wyglądała Krynica w XIX wieku. Nasz gość mówił, kto przyjeżdżał wówczas do uzdrowiska, jakie były obyczaje tamtych lat, a także jak wyglądała ówczesna moda na bywanie w uzdrowiskach.

Franciszka Celińska z Dąbrowy Tarnowskiej, kóra od 20 lat przyjeżdża do sanatorium Patria w Krynicy, opowiada o swojej miłości do uzdrowiskowej tradycji.

Józef Pyzik - prezes Kongregacji Kupieckiej w Nowym Sączu, miłośnik wód mineralnych, opowiada o tym, dlaczego warto po nie sięgać.

Krystyna Żywczak - kierownik sanatorium Patria w Krynicy - opowiada m.in. o duchu Kiepury, który wybudował budynek, o tym co pozostało po nim w Patrii, o zabiegach jakie oferuje sanatorium

Arkadiusz Kapliński - specjalista endokrynolog, ginekolog, położnik i balneolog, mówi o leczniczych właściwościach wód z Krynicy oraz o tym jak je wykorzystuje w pracy z pacjentami i leczeniu wielu chorób.

Paweł Skoczeń - dyrektor sprzedaży w firmie Smak w Nowym Targu, opowiada o tym, co powoduje, że klienci sięgają po wody z Krynicy.

O najważniejszych inwestycjach w Uzdrowisku Krynica - Żegiestów opowiadali Grzegorz Biedroń - prezes Uzdrowiska Krynica - Żegiestów oraz wicemarszałek Stanisław Sorys

Jak przyciągnąć turystów do Krynicy - Zdroju? O tym w rozmowie z Joanną Gąską mówił Rober Ulicz, hotelarz i specjalista w zakresie rynku turystycznego

Małgorzata Walewska, jedna z najsłynniejszych polskich śpiewaczek operowych, była gościem studia Radia Kraków w Krynicy - Zdroju. W rozmowie z Joanną Gąską opowiadała o kończącym się 51. Festiwalu im. Jana Kiepury.

O niezwykle popularnych spotkaniach z artystami w ramach 51. Festiwalu im. Jana Kiepury mówiła Elżbieta Gładysz, przewodnicząca rady programowej

Czy Małopolska może słynąć z wód mineralnych i leczniczych? O współpracy z Uzdrowiskiem Krynica - Żegiestów mówiła Gabriela Prokocka, dyrektor Departamentu Marki Małopolska w urzędzie marszałkowskim

 

Partnerem programu jest:

Kryniczanka

 

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

92%
8%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Sobota, 19 sierpnia 2017, 18:41

Bardzo fajny program od teraz kupije KRYNICZANKEER

Odpowiedz

staszek

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:45

super pomysł!!!nareszcie cos normalnego

Odpowiedz

Niedziela, 6 sierpnia 2017, 00:20

Powodzenia! Perła polskich uzdrowisk jest jedna!!!!!!!

Odpowiedz

maciek

Wtorek, 1 sierpnia 2017, 08:41

Krynica leży w Beskidzie Sądeckim, a nie w Pieninach

Odpowiedz