|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Do ucha": "Pomroka". Tekst inspirowany życiem i twórczością Czesława Miłosza

Na zakończenie cyklu czeka nas spotkanie z poezją noblisty. Tekst inspirowany życiem i twórczością Czesława Miłosza pt. "Pomroka" napisał, również na nasze zamówienie, współczesny poeta Krzysztof Siwczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Miłosza. W rolę Poety i jego Muzy wcielą się Radek Krzyżowski - aktor Teatru Starego i Dominika Bednarczyk - aktorka Teatru im. Słowackiego.

Fot. Marek Lasyk

- To ciekawy i nieoczywisty tekst - mówił podczas nagrań Radek Krzyżowski, a Dominika Bednarczyk podkreśliła, że Miłosz zawsze był dla niej jednym z najważniejszych poetów.

Oba słuchowiska reżyseruje Tomasz Cyz, realizacja radiowa Wojciech Gruszka. Premiera słuchowiska o Miłoszu w drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia o 21.05.

"Zakończyliśmy nagrania ostatnich słuchowisk z cyklu "Do ucha". Wszystko jeszcze jest bardzo świeże, a my nadal rozpaleni. Na gorąco mogę powiedzieć, że to była niezwykła praca i współpraca. Powstały cztery wyjątkowe produkcje - wyjątkowe przede wszystkim przez to, że poetyckie, a poezja potrafi bezwzględnie wymykać się próbom zamknięcia w formie dramaturgicznej. Wyjątkowe także przez grono twórców: autorów oryginalnych scenariuszy, kompozytorów, reżyserów i aktorów. Każdy dołożył do tej wielobarwnej mozaiki niepowtarzalny element. Teraz oddajemy efekt naszej pracy słuchaczom przekonani, że słuchowiska sprawią, że poezja Szymborskiej, Herberta, Miłosza i Tkaczyszyna Dyckiego będzie im jeszcze długo dźwięczeć w uszach. A my zabieramy się do dalszej pracy - przed nami otwarte kalendarze na 2018 rok i stos poetyckich książek autorów, którym chcemy oddać pokłon w kolejnych odsłonach cyklu "Do ucha". Zdradzę tylko tyle, że usłyszymy więcej poezji kobiet na gościnnej i przyjaznej antenie Radia Kraków" - podsumowuje Olga Brzezińska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0