|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Koncert „Kolędujmy z Aniołami” w Radiu Kraków

Zapraszamy 23 stycznia o godz. 13.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej

Małopolski Oddział PFRON i Radio Kraków zapraszają na niezwykły koncert kolęd i pastorałek „Kolędujmy z Aniołami” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Program koncertu zatytułowanego „Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł” w całości poświęcony będzie Aniołom i Ich udziałowi w historii zbawienia człowieka.

W programie znajdą się najczęściej mało znane pastorałki wykonane przez podopiecznych Ośrodka:
- najmłodszych instrumentalistów ze szkoły muzycznej,
- dziecięcy zespół "Gama" prowadzony i przygotowany przez mgr Małgorzatę Kafarę;
- chór szkoły muzycznej prowadzony i przygotowany przez mgr Beatę Klimek,
- chór złożony z nauczycieli oraz nauczycieli emerytowanych przygotowany również przez mgr Beatę Klimek.

Wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny złożony z nauczycieli prowadzących zajęcia w Szkole Muzycznej w składzie: mgr Tomasz Soczek - fortepian, mgr Gabriela Szmigel - skrzypce, klarnet – mgr Ryszard Cieśla, gitara – mgr Damian Kędzia, instrumenty perkusyjne – mgr Janusz Świerkosz oraz mgr Łucja Bogacz-Rajda – wiolonczela, która jest autorką scenariusza koncertu.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów Stanisława Kmiecika – artysty malującego stopami. Podczas kolędowania zaprezentowane zostaną wybrane prace artysty.

INFORMACJA O OŚRODKU: Założony w 1948 roku, krakowski Ośrodek dla Dzieci Niewidomych stanowi ważne centrum edukacji, doradztwa i rehabilitacji dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku w szerokim przedziale wiekowym poczynając od bardzo małych dzieci (0–6 lat), które obejmuje wszechstronną opieką zespół wczesnego wspomagania rozwoju, poprzez młodzież na wszystkich etapach kształcenia, kończąc na słuchaczach szkół policealnych. Ośrodek stara się utrzymywać bliskie kontakty międzynarodowe z podobnymi instytucjami, współpracuje z brytyjską organizacją Lattitude oraz często uczestniczy w projektach unijnych. Wymiana doświadczeń, wiedzy i informacji na temat najnowszych osiągnięć prowadzi do efektywnego doskonalenia metod, technik oraz technologii wykorzystywanych w nauczaniu osób niewidomych i słabo widzących.

W obecnym kształcie w skład ośrodka wchodzą:

Gabinety wczesnego wspomagania rozwoju

Szkoła Podstawowa oraz szkoły ponadgimnazjalne, ponadpodstawowe, Szkoła Policealna, Liceum dla Dorosłych

Szkoła Muzyczna

Internat

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie - Szkoła Muzyczna działająca przy tym Ośrodku jest jedyną tego typu szkołą muzyczną
w Polsce, co czyni Ośrodek wyjątkowym i jedynym w skali kraju.

I rzeczywiście – muzyka jest wszechobecna w życiu tej placówki. Wychowankowie mogą się tu uczyć nauki gry na fortepianie, instrumentach smyczkowych, dętych, perkusyjnych, akordeonie a nawet organach (prawdziwych, piszczałkowych).

Uzdolnienia artystyczne rozwijane przez uczniów w Szkole Muzycznej były i są wielokrotnie doceniane i nagradzane w różnych wydarzeniach artystycznych jak konkursy, festiwale, przeglądy. Dzieci i młodzież z Tynieckiej poza tym, że grają na różnych instrumentach to

 

Wystawa wybranych prac Stanisława Kmiecika – artysty malującego stopami.

Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Stanisław lubi eksperymentować z innymi technikami malarskimi. Jest samoukiem. Artysta znany jest ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4x4. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK należy od 1989 roku jako stypendysta a od 2005 roku został członkiem zrzeszonym. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza - z którym współpracuje od początku jego działalności - od roku 1993. Jest znanym i wziętym malarzem. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo "Amun", jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych; w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród ponad 500 prac nadesłanych z 60 państw praca artysty zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces twórcy AMUN-u i promocja Polski za granicą. Mieszka w Krakowie.

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0