|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Charytatywna licytacja na antenie Radia Kraków

Dziękujemy za udział w akcji „Znaleźć nadzieję” - licytacji „magicznego zestawu Glob-Dym” od Anny Dymnej i Krzysztofa Globisza. Zestaw trafi do p. Zbigniewa za kwotę 2800 zł, który zadeklarował dodatkowo, że podczas odbioru nagrody zaokrągli oferowaną kwotę do 3000 zł!

Posłuchaj finału licytacji na antenie Radia Kraków

fot. Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

 


Licząc na wielkie serca słuchaczy Radia Kraków, wraz z Anną Dymną zaprosiliśmy do udziału w wyjątkowej licytacji „magicznego zestawu Glob-Dym” przekazanego przez Annę Dymną i Krzysztofa Globisza. Zestaw: unikatowe złote gęsie pióro ze stalówką, antyczny kałamarz z zielonym atramentem, klepsydra z piaskiem, pozytywka z Fryderykiem Szopenem i jego nokturnem oraz niezwykła fotografia sprzed lat Anny Dymnej z Krzysztofem Globiszem autorstwa Wojciecha Plewińskiego wylicytował w programie „Przed hejnałem” za 2800 zł słuchacz Radia Kraków pan Zbigniew! Cena wyjściowa – to było tylko 100 zł, a zestaw Glob-Dym dla nowego właściciela będzie nie tylko wyjątkową ozdobą domowego salonu, gabinetu czy biura, ale też – jak zapewnia Anna Dymna – ma prawdziwie magiczne właściwości...

.............................................................................................

O zestawie Glob-Dym i jego magicznych właściwościach opowiada Anna Dymna:

"Razem z Krzysiem Globiszem przygotowaliśmy też naszą niespodziankę do licytacji...

Jest to magiczny zestaw Glob - Dym do wyczarowania kilku jasnych minut spokoju i uśmiechu - bezcennych w naszym nerwowym, agresywnym, zadyszanym życiu.

Fot. Fundacja  Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

W jego skład wchodzą:

- klepsydra z piaseczkiem do odmierzania trzech minut,

- pozytywka z Fryderykiem Szopenem i jego nokturnem,

- anielskie złote pióro ze stalówką,

- antyczny kałamarz z zielonym atramentem,

- fotografia Wojciecha Plewińskiego – fotos z przedstawienia Starego Teatru „Gyubal Wahazar” z młodą Dymną Świntusią i Globiszem Morbidettem – z języczkami.

Fot. Fundacja  Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

 

Dla zwycięzcy licytacji Anna Dymna i Krzysztof Globisz napisali kilka ciepłych słów:

 

Instrukcja obsługi.

Spokojnie siadamy przed nabytym zestawem. Nastawiamy klepsydrę. Gdy piaseczek zaczyna odmierzać pierwsze sekundy nastawiamy pozytywkę. Przy delikatnych dźwiękach Szopena bierzemy do ręki anielskie pióro, zanurzamy stalówkę w kałamarzu z zielonym atramentem i na przygotowanej kartce piszemy dobre słowa do Przyjaciela, słowa, których nie mamy czasu lub możliwości powiedzieć mu w oczy już od dawna. Przy pierwszym zdaniu…np. Jak dobrze, że jesteś… czujemy jak wyrównuje się nasz oddech i jak spokojnie zaczyna płynąć krew w naszych żyłach. Piszemy dalej i robi się nam jakoś jaśniej i lżej i czujemy, że naprawdę jesteśmy szczęśliwi … mimo wszystko. Zerkamy co chwilę na zdjęcie „z języczkami” i uśmiech sam pojawia się na naszej twarzy. Przedmioty są naprawdę magiczne – ukryte są w nich również dla nabywcy najlepsze dymne i globiszowe myśli z gorącymi życzeniami szczęścia.

Pozdrawiam. Anna Dymna"

(List od Anny Dymnej do słuchaczy Radia Kraków znajdziesz w załączniku tego artykułu).

 

Licytacja na antenie Radia Kraków poprzedzi koncert charytatywny „Znaleźć nadzieję”, który Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wspólnie z Filharmonią Krakowską organizuje dla zmagającej się ze zbyt późno zdiagnozowaną boreliozą reżyserki Magdaleny Piekorz i na ten cel przekazane zostaną również pieniądze z licytacji na antenie Radia Kraków. Koncert odbędzie się 11 lutego o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Zwycięzca radiowej licytacji otrzyma specjalne zaproszenie na koncert wraz z osobistymi podziękowaniami od Anny Dymnej i Krzysztof Globisza. Zapraszamy do licytowania i pomagania!

Magdalena Piekorz, pochodząca ze Śląska reżyserka głośnych „Pręg”, od 10 lat zmaga się z boreliozą. Choroba – nazywana „wielkim imitatorem” – nie została w porę zdiagnozowana, podstępnie wyniszczała organizm, by ostatecznie uniemożliwić Magdalenie Piekorz jakąkolwiek działalność zawodową. Nominowane do Złotych Lwów „Zbliżenia” – swój ostatni obraz fabularny – zrealizowała w 2014 r. Jak twierdzi, w walce z chorobą obecnie doszła już „do ściany”.

"Magda, zdiagnozowana trzy lata temu, walczy dramatycznie o powrót do sprawności, zawodu i zwykłego życia. Choroba jest chimeryczna, agresywna, tajemnicza, przewlekła, trudna do zdiagnozowania, a potem do opanowania i zwalczenia. Ale Magda nie jest sama. Jesteśmy przecież my wszyscy. Jak powiedział kiedyś Dante Alighieri: „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. Dzięki nam Magda Piekorz może szybciej znaleźć nadzieję. A gdy wszyscy Magdzie pomożemy, to wrócą siły, zdrowie, a z nimi radość i miłość życia" – podkreśla Anna Dymna.

Koncert charytatywny „Znaleźć nadzieję” uświetni występ Sebastiana Riedla i zespołu Cree oraz żywiołowa muzyka irlandzka w wykonaniu Carrantuohill. Wydarzenie zostanie połączone z aukcją piór, zegarków, a także innych Magicznych Przedmiotów przekazanych przez znane osobistości naszego życia publicznego, w tym aktorów, którzy występowali w głośnych produkcjach Magdaleny Piekorz, m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Andrzeja Seweryna, Mariana Dziędziela. „Pod młotek” pójdzie też dar papieża Franciszka, zegarek Jana Pawła II , srebrna płaskorzeźba od prezydenta Andrzeja Dudy, książki z autografami Lecha Wałęsy i wiele innych niezwykłych przedmiotów.

Koncert charytatywny „Znaleźć nadzieję” dla Magdaleny Piekorz to już 10. wydarzenie, które Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wspólnie z Filharmonią Krakowską, organizuje na rzecz chorych i niepełnosprawnych artystów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

 

95%
5%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0