|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Oto efekty sesji Orkiestry Wieniawa i zespołu T. Love w studiu S5 Radia Kraków

Muniek Staszczyk i T.Love z Nowym Rokiem zawiesili działalność. Klip piosenki „Nie, nie, nie” z Orkiestrą Wieniawa, to ich ostatnia produkcja.

fot: Tomasz Buszewski

Rok 2017 był dla zespołu T.Love wyjątkowy. Wyruszając w trasę koncertową po całej Polsce, grupa świętowała 35-lecie swojej działalności. Wszystkiemu towarzyszyła akcja T.Cover, w ramach której różni artyści wykonywali utwory T.Love we własnych interpretacjach. Dopełnieniem przedsięwzięcia jest wspólna produkcja T.Love i Orkiestry Wieniawa.

T.Love to zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Spod rąk jego muzyków wyszły takie utwory jak „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „I love you” i wiele innych, które podbijały nie tylko niejedną listę przebojów, ale również serca pokoleń. W 2017 roku T.Love z Muńkiem Staszczykiem świętowali 35-lecie działalności zespołu koncertując na terenie całej Polski. Ostatni jubileuszowy koncert odbył się 29 grudnia 2017 roku w warszawskim Klubie Stodoła. To tym występem zespół zakończył działalność muzyczną.  Równocześnie z trwaniem ostatniej trasy koncertowej zespołu, miała miejsce akcja T.Cover, w której wzięło udział wielu wspaniałych muzyków.

- Pod koniec 2016 roku wpadliśmy na pomysł zorganizowania akcji T.Cover, żeby uczcić 35-lecie zespołu. Zrobiliśmy więc listę artystów, których zapytamy. Okazało się, że wszyscy odpowiedzieli, że chcą uczestniczyć! Akcja rozwinęła się w Internecie, co było rzeczą fajną, bo pokazaliśmy młodszym i starszym fanom, że T.Love jest szeroko kojarzony i szanowany wśród muzyków różnych gatunków – mówi o akcji Muniek Staszczyk.


Koncepcja akcji

Koncepcją akcji było stworzenie dwunastu coverów utworów T.Love  – po jednym na każdy miesiąc jubileuszowego roku. W przedsięwzięcie zaangażowali się m.in.  Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Organek, Pidżama Porno czy Łąki Łan. Co miesiąc pojawiał się nowy cover, ukazując utwory zespołu w zupełnie nowych odsłonach i interpretacjach. Do grona artystów biorących udział w akcji, dołączyła Orkiestra Wieniawa, która jako jedyna wykonała utwór z zespołem T.Love.  

- Oprócz tak zwanych znanych nazwisk, mógł się do nas zgłosić każdy, kto coś stworzył. Jeśli coś było dobre, to wrzucaliśmy to na page’a. Tak samo było z wami, propozycja połączenia muzyki orkiestrowej z zespołem była interesująca, więc pomyśleliśmy sobie – dlaczego nie? – tak o współpracy z Orkiestrą Wieniawa wypowiada się Staszczyk.


„Nie, nie, nie” Orkiestry Wieniawa

Wszystko zaczęło się od Piotra Zająca, Prezesa Stowarzyszenia Orkiestry Wieniawa, który będąc wieloletnim fanem twórczości zespołu T.Love, dowiedział się o akcji T.Cover z profilu zespołu na Facebook’u. Pierwszym, co przyszło mu na myśl, była współpraca T.Love z Orkiestrą Wieniawa.  

- Pomyślałem, że zespół T.Love może nagrać coś fajnego z naszą orkiestrą. Nie symfoniczną, a dętą, co jest tym większą ciekawostką muzyczną - mówi Piotr Zając.

Idąc za ciosem, Piotr Zając bezzwłocznie napisał wiadomość e-mail do menedżerki zespołu. Reakcja była entuzjastyczna, pomysł się spodobał – pozostawało jedynie zapytać o zdanie samego Staszczyka.

- Pamiętam, że wybierając numer, byłem zdenerwowany. Dzwoniłem do swojego idola z lat młodzieńczych! Przedstawiłem mu pomysł. Muniek okazał się być człowiekiem bardzo sympatycznym, zaproponował, żebyśmy wybrali kilka utworów, pomysł bardzo mu się spodobał. Ostatecznie wybrał utwór „Nie, nie, nie”  – jak mówi Piotr Zając.


Napisania aranżacji podjął się Maciej Majchrzak, gitarzysta T.Love i kompozytor utworu „Nie, nie, nie”. Wyzwaniem było ustalenie terminu współpracy, a konkretniej połączenie go z trasą koncertową zespołu – ostatecznie ustalono datę i Prezes Stowarzyszenia Orkiestry Wieniawa rozpoczął działania organizacyjne. W projekt udało się zaangażować 200 osób, między innymi Radio Kraków, które wsparło akcję użyczając studia S5.

- Wszystkie osoby biorące udział w projekcie zrobiły to całkowicie pro publico bono, mając w tym tak naprawdę jeden cel - spełnić moje marzenie o współpracy z T.Love oraz dużo większą ideę, o której też wspominał Muniek – zróbmy coś z fajnym przesłaniem, coś, co będzie dobrym sygnałem na dzisiejsze czasy – podsumowuje Piotr Zając.

Prace nad nagraniem trwały od 13 listopada 2017 roku. Zajęły sporo czasu z uwagi na napięty terminarz koncertowy T.Love (o czym warto przypomnieć - za mastering odpowiadał Maciej Majchrzak, członek zespołu). Także orkiestra miała końcem roku sporo zadań do zrealizowania, jednak ostatecznie udało się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik. Premiera teledysku odbyła się 17-go marca 2018 roku o godzinie 18:00.

 

 

 

Anna Trybus

44%
56%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 2

Koszmar

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 05:42

Brzmi jak muzyczne seppuku T. Love...

Odpowiedz

rzuca mnie się na uszy

Wtorek, 27 marca 2018, 14:50

Miś Coralgol symfonicznie czyli przerost formy nad treścią.

Odpowiedz