|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zakopane/Rusza 18. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Koncertem "Pieśń o Ziemi" rozpoczyna się w sobotę w Zakopanem 18. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas sześciu weekendowych wieczorów do 11 sierpnia miłośnicy gór będą mogli posłuchać muzyki organowej i kameralnej w wyjątkowych wnętrzach.

fot: Pixabay

"Mieszkańcy Zakopanego, turyści i wszyscy zainteresowani będą mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wydarzeniach muzycznych, które zazwyczaj odbywają się w zamkniętej przestrzeni sal koncertowych i filharmonii. Podczas sześciu wieczorów usłyszymy wybitnych wykonawców, w programach przygotowanych w dużej mierze specjalnie dla Zakopanego" – poinformowała PAP Małgorzata Skuza-Zawadzka z Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Inauguracyjny koncert "Pieśń o Ziemi" odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki z Zakopanem. W programie wieczoru znajdą się perły polskiej muzyki skrzypcowej, kompozycje m.in. Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz i Karola Szymanowskiego. Zabrzmi również tytułowa "Pieśń o Ziemi" Romana Palestra. W koncercie wystąpi skrzypaczka Aleksandra Szwejkowska-Belica, towarzyszyć jej będą sopranistka Katarzyna Wiwer oraz pianista Cezary Sanecki.

W następne festiwalowe wieczory publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. Krakowski Kwartet Puzonowy, Marię Pomianowską z zespołem, Julietę Gonzalez-Springer, Małgorzatę Trzaskalik-Wyrwę i Ireneusza Wyrwę, a podczas koncertu finałowego zespół wokalny Affabre Concinui.

Dodatkowym walorem festiwalu są niepowtarzalne wnętrza zakopiańskich kościołów, w których odbędą się kolejne koncerty. Będą to m.in.: Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i zabytkowy kościółek pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie.

W programie festiwalu znalazły się koncerty: "Muzyka na cztery puzony i organy" (14 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach); "Amor Divino. Barokowe duety sakralne" (22 lipca w kościółku na Harendzie); "Chopin nie tylko na ludowo" (28 lipca Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy); "Organy na cztery ręce" (4 sierpnia w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach) oraz "Finał: Pieśni polskie" w wykonaniu zespołu "Affabre Concinui" (11 sierpnia w kościele Św. Krzyża przy ul. Chałubińskiego).

Organizatorami 18. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej są: burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i Zakopiańskie Centrum Kultury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Rafał Monita.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie: festiwale.zakopane.pl. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

 

PAP/bp

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0