|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Próba porozumienia w Narodowym Starym Teatrze

Jeśli Minister Kultury odwoła Jana Polewkę, do NST wrócą najważniejsi polscy reżyserzy m.in Monika Strzępka i Paweł Miśkiewicz.

Konferencja prasowa w Starym Teatrze, wystąpienia dyrektora Marka Mikosa, Radosława Krzyżowskiego z Rady Artystycznej i Pawła Miśkiewicza w imieniu reżyserów

Siedziba teatru. Fot. Aleksandra Kolobius

Porozumienie między dyrektorem NST Markiem Mikosem a Radą Artystyczną jest bardzo bliskie. Rada przygotowała pełny program premier na sezon 2018/2019. Tematem wiodącym ma być niepodległość. Na scenach NST pracować mają: Monika Strzępka, Paweł Miśkiewicz, Agnieszka Glińska, Marcin Wierzchowski, Remigiusz Brzyk, Krzysztof Garbaczewski, Michał Borczuch, Konstantin Bogomołow.

- Skoro Rada Artystyczna ma decydować o programie teatru, zwróciliśmy się z prośbą do dyrektora Marka Mikosa o wygaszenie mandatu dla dyrektora artystycznego NST Jana Polewki - mówił Radek Krzyżowski. - Współpraca z panem Polewką nie rokowała żadnych nadziei na przyszłość .  
Dyrektor Mikos zgodził się na propozycję Rady Artystycznej i skierował formalny wniosek do Ministra Kultury Piotra Glińskiego o odwołanie Jana Polewki.

Od decyzji Ministra uzależniona jest realizacja planów Rady Artystycznej NST na sezon 2018/2019.

W Radzie Artystycznej NST zasiadają Anna Dymna, Dorota Segda, Ewa Kaim, Anna Radwan, Roman Gancarczyk, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Zawadzki.
jn

 

63%
37%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 15

Modo

Środa, 13 czerwca 2018, 12:59

@N

Zgrabnie ujęty temat, podpisuję się pod wypowiedzią.

Odpowiedz

N

Środa, 13 czerwca 2018, 12:06

@M

Zaiste trzeba mieć szczątkową wiedzę, w dodatku odwróconą zupełnie od rzeczywistości, żeby nie widzieć co i jak dzieje się w sferze kultury pod menedżmentem obecnego ministra. Organizacja i finansowanie lub współfinansowanie wszystkich ważnych festiwali muzycznych, filmowych, koncertów, przeglądów, różnorakich wystaw i wernisaży, odbudowa i przywracanie zasobów muzealnych, zbiorów i kolekcji skradzionych podczas wojny, i nie tylko oraz cały zestaw działań wspomagających polską kulturę w wielu przestrzeniach, również poza granicami kraju, dotacje, subwencje, granty, dla wszelkiej maści artystów, także, a może przede wszystkim tych lewicowych, którzy najwięcej kwiczą, ryczą i kłamią jedną ręką biorąc pieniądze a drugą bijąc w stół czy raczej we własne państwo, które w przeszłości przez dziesięciolecia "złotego wieku" przekonywało wielu o ich nadzwyczajności, niezwykłości, wyjątkowości, unikatowości, mądrości i cudowności. Teraz właśnie ci, między innymi, ale i rzesze wyhodowanych na trutce i zaczadzeniu periodykiem GW oraz kłamstwami i manipulacjami TVN-u, biją na alarm, protestują, wrzeszczą, piszą manifesty i skarżą na Polskę, która powoli powstaje z bagna układów, oszustw, dezinformacji, i zwykłego złodziejstwa. Niestety jest to proces bardzo mozolny i ciężki, bo dawka trucizny zaaplikowana przez kilkadziesiąt lat narodowi, była zbyt mocna i intensywna.

Odpowiedz

Motywacja

Środa, 13 czerwca 2018, 01:18

Honorarium reżyserskie za Masarę wyniosło ponad 30 000 euro... Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy zatkać nos i się po nie schylić. Ale wcześniej trzeba wysiedzieć swoje na konferencji prasowej z Markiem Mikosem, ewentualnie wygłosić podniosłe slogany.

Odpowiedz

M

Wtorek, 12 czerwca 2018, 22:11

@N

Rozumiem, że żartujesz, bo nie wyobrażam sobie, że można zadać takie pytanie na poważnie. Wystarczy bowiem szczątkowa wiedza na temat tego ,co się dzieje w kulturze za rządów pis.

Odpowiedz

paweł

Wtorek, 12 czerwca 2018, 22:02

Polewka out!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

MM

Wtorek, 12 czerwca 2018, 20:20

@Kasa

Bo od początku o politykę PiS'u tu chodzi... i o konformistów, którzy chcą na sytuacji skorzystać.

Odpowiedz

Kasa

Wtorek, 12 czerwca 2018, 19:07

Dyktat rezyserów specjalistów od teatronowel nie wróży nic dobrego. Aktorzy jeszcze nie wiedzą, że są tylko narzędziem reżyserów w skoku na kasę. Budżet Starego jest przeciez ogromny, wielokrotnie większy niż innych teatrów. I nie ma co tu mieszac polityki. Bo od początku nie o polityke tu chodzi.

Odpowiedz

Obłuda

Wtorek, 12 czerwca 2018, 18:15

I reżyserzy na polecenie Ministerstwa odbębnią spektakle na zadany temat. Niepodległość.

Odpowiedz

Wzruszona Powagą Chwili

Wtorek, 12 czerwca 2018, 18:13

Zaiste, wspaniale powiedział przewodniczący Miśkiewicz: jesteśmy świadkami chwili równie epokowej jak "porozumienie" z Koreańczykami. Tylko nie wiem, czy Miśkiewicz to Kim Dzong Un, a Mikos to Trump - czy raczej odwrotnie?

Odpowiedz

:-)

Wtorek, 12 czerwca 2018, 18:01

@N

Nie, absolutnie. Destrukcyjne działanie partii politycznej w jakiejkolwiek dziedzinie jest NIEMOŻLIWE.

Odpowiedz

Skonfundowany Widz

Wtorek, 12 czerwca 2018, 18:00

Fajnie. To kto teraz w Starym jest dyrektorem? Aktorzy? Reżyserzy? Kolektyw? Polewka? Mikos? Tego nie wiemy, wiemy kto zarobi.

Odpowiedz

N

Wtorek, 12 czerwca 2018, 17:51

@M

Ty naprawdę wierzysz w destrukcyjne działanie partii politycznej w teatrze ?

Odpowiedz

Stas

Wtorek, 12 czerwca 2018, 17:39

Oby to wypaliło! Oby...

Odpowiedz

Konforma

Wtorek, 12 czerwca 2018, 17:30

Praca u Mikosa nie hańbi.

Odpowiedz

M

Wtorek, 12 czerwca 2018, 17:14

Czyżby nadzieja, że PiSowi nie uda się zniszczyć Starego.....?

Odpowiedz