|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Napój miłosny ” Donizettiego na rynku w Lanckoronie

Opera Krakowska inauguruje nowy sezon artystyczny. Pierwszym wydarzeniem będzie wystawienie „Napoju miłosnego” Gaetana Donizettiego w Lanckoronie.

Posłuchaj, co mówi Bogusław Nowak, dyrektor Opery Krakowskiej

Fot. Opera Krakowska

- Cały lanckoroński rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji spektaklu, w realizację którego zaangażowani będą także mieszkańcy Lanckorony. Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach, nie zabraknie też niespodzianek - mówi dyrektor krakowskiej opery Bogusław Nowak – Rynek w Lanckoronie jest tak piękny, że trudno to opisać. Trzeba to zobaczyć, najlepiej w czasie spektaklu. Wystąpi na nim wiele znanych postaci, a patronat plastyczny objął Kazimierz Wiśniak, wybitny krakowski scenograf, który mieszka w Lanckoronie od dawna. Komentarzem okrasi spektakl i weźmie w nim udział Bronisław Maj. To będzie wieczór pełen przyjaźni, miłości. Spektakl „Napój Miłosny” w reżyserii świętej pamięci Henryka Baranowskiego, który jest na afiszu Opery Krakowskiej, tylko nas inspiruje. To będzie zupełnie inne przedstawienie.

W przedstawieniu wystąpią: Iwona Socha (Adina), Andrzej Lampert (Nemorino), Michał Kutnik (Belcore), Przemysław Firek (Dulcamara), Monika Korybalska (Gianetta). Towarzyszyć im będą Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego .

Napój miłosny”na lanckorońskim rynku zobaczymy 9 września o g. 18.

Kolejnym wydarzeniem nowego sezonu Opery Krakowskiej koncert „Na dwa głosy” w hołdzie wybitnym solistom krakowskiej Operetki: primadonnie Iwonie Borowickiej oraz pierwszemu amantowi Januszowi Żełobowskiemu. Na przełomie września i października obchodzony będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Michała Znanieckiego. (29.09 -10.10 br.)

 

Katarzyna Fortuna/wm

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0