|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

Pięć koncertów w tym polska prapremiera muzycznego spektaklu o królowej Bonie a także koncert dedykowany pamięci Anny Szałapak złoży się na Festiwal Podmiotów Intensywnie Śpiewających - czyli IV Tydzień Piosenki . Podczas przeglądu, którego ambicją jest pokazanie najciekawszych dokonań twórców nurtu piosenki literackiej wystąpią artyści związani m in z Piwnicą pod Baranami i Lochem Camelot a także Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego

Mówi Michał Zabłocki, pomysłodawca Tygodnia


IV TYDZIEŃ PIOSENKI W KRAKOWIE


W dniach 1- 5 sierpnia odbędzie się w Krakowie czwarta z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez publiczność i artystów.
W tym roku festiwal organizowany jest w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia publicznośc zobaczy  5 koncertów i spektakli muzycznych .Tydzień Piosenki  ma ambicję pokazać najciekawsze dokonania  tworców wpisujacych się w nurt pisoenki literackiej  Podczas przeglądu  wystąpią znani i uznani  artyści ale także  twórcy ropoczynający swoją  karierę związani  m in. z  kabaretem Piwnica pod Baranami, Lochem Camelot czy Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego .

1 sierpnia -  wystąpi Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, tym razem w solowym materiale z płyty „Odlot na Dominikanę”. Śpiewa piosenki do słów Michała Zabłockiego, Anety Stokes i własnych, z muzyką Marka Kościkiewicza, Marcina Nierubca, Marcina Kuczewskiego, Marcina Cyzowskiego i własną.


2 sierpnia -  to koncert poświęcony pamięci Anny Szałapak. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć koncert  "Anikoty"  z 2015 roku w wykonaniu artystki z towarzyszeniem rozbudowanego zespołu muzycznego grającego na żywo. Aranżacje wykona i zespół poprowadzi Jasiek Kusek, akompaniator i współautor pierwszego wykonania Anikotów.


 3 sierpnia  - to święto Teatru Loch Camelot, który w czerwcu 2018 roku obchodził swoje piąte urodziny. Koncert nieco wspomnieniowy, ale także z premierami, jak zwykle w Camelocie pod hasłem „żart, łezka i groteska”, a wszystko w najlepszym literackim i muzycznym wykonaniu Artystów Teatru. Reżyseria i kierownictwo muzyczne - Ewa Kornecka, współpraca muzyczna - Stanisław Rzepiela, współpraca scenariuszowa – Michał Chludziński. Projekcje video, scenografia, światło – Ada Bystrzycka.


4 sierpnia -  zakończenie sezonu świętować będzie Piwnica pod Baranami, która wystąpi w repertuarze piwnicznych kompozytorów.

5 sierpnia -  prapremiera - poemat jazzowy "Bona Sforza d’Argona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa". Katarzyna Cygan śpiewa libretto Michała Zabłockiego z muzyką Kuby Stankiewicza w scenicznym trójgłosie z autorem i kompozytorem. Artystom towarzyszą: Grzegorz Ziółek – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas, Bartosz Szablowski – perkusja. Reżyseria Anna Kękuś.


Wszystkie koncerty odbędą się na scenie Akademii Sztuk Teatralnych przy ul. Straszewskiego 21-22 w Krakowie o godz. 19.00.


Szczegóły: www.facebook.pl/tydzienpiosenki

 

jd/ mat.pras Tygodnia Piosenki

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0