|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

31. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Wiatr od Wschodu

Podczas 4-dniowego święta teatralnego, na najpiękniejszych scenach plenerowych Krakowa (Rynek Główny, Mały Rynek, pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego, Rynek Podgórski, pl. Niepodległości, Park Jordana, park Bednarskiego, Planty) stutysięczna widownia podziwiać będzie około 80 wydarzeń teatralnych.

Fot. Marek Lasyk

Podczas tegorocznej edycji festiwalu będziemy szukać, pod hasłem „Wiatr od Wschodu”, odpowiedzi na pytanie – na ile azjatycki teatr uliczny, plenerowy, inspiruje się kulturą europejską (teatrem), a na ile stanowi samodzielną jakość wyrosłą z tradycji Wschodu. Ważne jest również kryterium stricte geograficzne – celem organizatorów jest pokazanie teatrów ulicznych i plenerowych tworzących swoje spektakle na wschód od Europy.

Organizatorzy chcą także pokazać, na ile obrzędowość – bardzo żywa w kulturze Wschodu – może mieć wpływ na język teatru. Fascynujące może być zderzenie dwóch odmiennych sposobów myślenia o teatrze – europejskiego i azjatyckiego.

Oddzielny segment prezentacji stanowią propozycje teatru familijnego adresowanego do dzieci i do rodziców. Planowane są również warsztaty, pokazujące techniki teatru wschodniego, a także spotkania wokół tematu teatru azjatyckiego.

Szczególnie mocnym akcentem festiwalu będzie prezentacja teatru południowokoreańskiego w jego najlepszych odsłonach. W trzydziestoletniej historii festiwalu nie występował ani jeden zespół południowokoreański. Tak silna obecność koreańskiego teatru jest czymś wyjątkowym nie tylko
dla Krakowa, ale także w skali całej Polski.

 


Program

Kraków

5/07 czwartek,  Rynek A

15.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’]

16.00 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’]

17.00 The Green Theatre of Bishkek (KG) Karagul botom [50’]

19.00 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’]

23.00 Teatr KTO (PL) Zapach czasu The Fragrance of Time [50’]

 

Rynek B

15.00 Compagnie Albedo (FR) Les Bigbrôzeurs [50’]

18.00 Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” (UA) Korowód tańca Dance Pageant [60’]

20.00 Jay Che Jia Jun (SG) Ping Pong Circus [30’]

21.00 Our Theatre (GE) Paradiso [60’]

22.00 Orchestre International du Vetex (BE/FR) Fifavela Fever [90’]

 

Mały Rynek

16.00 Iryna Afanasjewa „MimIrina” (PL) Kominiarczyk The Chimney Sweep [40’]

17.00 Duo Looky (IL) The Happy Hour Show [35’]

19.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Nowe szaty cesarza The Emperor's New Clothes [40’]

20.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’]

 

Inne miejsca

14.00 CCOT (KR) Massager Masażysta [50’] Planty

16.00 Jay Che Jia Jun (SG) Ping Pong Circus [30’] Bonarka

16.00-18.00 Opowiadacze kurdyjscy Kurdish storytellers (TR) Dengbêj Evi [210’] Czajownia

18.00 Performance Studies Collective (IN) Work in Progress Praca w toku [90’] Korona

22.00 Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew (AU/KR) Frameshift [47’] Galeria Krakowska

 

 

6/07 piątek

Rynek A

16.00 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’]

17.00 The Green Theatre of Bishkek (KG) Karagul botom [50’]

18.00 The Engineering Theatre AKHE (RU) Foam days Piana dni [60’]

20.00 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’]

23.00 Teatr KTO (PL) Zapach czasu The Fragrance of Time [50’]

 

Rynek B

21.00 Our Theatre (GE) Paradiso [60’]

 

Mały Rynek

16.00 Iryna Afanasjewa „MimIrina” (PL) Kominiarczyk The Chimney Sweep [40’]

18.00 Iryna Afanasjewa „MimIrina” (PL) Kominiarczyk The Chimney Sweep [40’]

19.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Nowe szaty cesarza The Emperor's New Clothes [40’]

 

Inne miejsca

14.00 CCOT (KR) Massager Masażysta [50’] Planty

16.00 Compagnie Albedo (FR) Les Bigbrôzeurs [50’] Bonarka

16.00-18.00 Opowiadacze kurdyjscy Kurdish storytellers (TR) Dengbêj Evi [210’] Czajownia

16.30 Duo Looky (IL) The Happy Hour Show [35’] Oświęcim

17.30 Jay Che Jia Jun (SG) Ping Pong Circus [30’] Oświęcim

18.00 Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” (UA) Korowód tańca Dance Pageant [60’] Oświęcim

18.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’] Tarnów

19.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’] Tarnów

20.00 Orchestre International du Vetex (BE/FR) Fifavela Fever [90’] Tarnów

22.00 Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew (AU/KR) Frameshift [47’] Galeria Krakowska

24.00 Scena Plastyczna KUL (PL) Symbioza Symbiosis [50’] Park Jordana
 

 

7/07 sobota

Rynek A

18.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’]

20.00 The Engineering Theatre AKHE (RU) Foam days Piana dni [60’]

22.00 The Green Theatre of Bishkek (KG) Bread and Dog Chleb i pies [55’]

 

Rynek B

19.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’]

21.00 Our Theatre (GE) Paradiso [60’]

 

Mały Rynek

14.00-18.00 Teatr Wagabunda (PL) Stara zagroda Old Homestead
16.00 Studio teatralne Scena na Scenie (PL) Opowieści wiatru Tales of the Wind [50’]
18.00 Jay Che Jia Jun (SG) Ping Pong Circus [30’]
19.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Baśń dagestańska A Dagestani Tale [30’]

Inne miejsca

14.00 CCOT (KR) Massager Masażysta [50’] Planty
14.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’] Bonarka
14.00 Jay Che Jia Jun (SG) Ping Pong Circus [30’] Galeria Krakowska
15.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Nowe szaty cesarza The Emperor's New Clothes [40’] Bonarka
15.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’] Galeria Krakowska
16.00-18.00 Opowiadacze kurdyjscy Kurdish storytellers (TR) Dengbêj Evi [210’] Czajownia
18.00 Compagnie Albedo (FR) Les Bigbrôzeurs [50’] Tarnów

18.30 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’] Tarnów

19.00 Duo Looky (IL) The Happy Hour Show [35’] Tarnów

19.00-24.00 Theyyam Pattola Kar of North Malabar (IN) Theyyam – Pottan Park Bednarskiego
20.00 Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” (UA) Korowód tańca Dance Pageant [60’] Tarnów

20.00 Teatr KTO (PL) Peregrinus [50’] Rynek Podgórski

 

 

8/07 niedziela

 

Rynek A
16.00 Orchestre International du Vetex (BE/FR) Fifavela Fever [90’]
18.00 The Engineering Theatre AKHE (RU) Foam days Piana dni [60’]
20.00 Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” (UA) Korowód tańca Dance Pageant [60’]

22.00 The Green Theatre of Bishkek (KG) Bread and Dog Chleb i pies [55’]

23.00 Orchestre International du Vetex (BE/FR) Fifavela Fever [90’]

 

Rynek B

15.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’]

16.00 Compagnie Albedo (FR) Les Bigbrôzeurs [50’]

17.00 The Seed Dance Project Group (KR) Interaction Interakcja [17’]

21.00 Our Theatre (GE) Paradiso [60’]

 

Mały Rynek

14.00-18.00 Teatr Wagabunda (PL) Stara zagroda Old Homestead

15.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Nowe szaty cesarza The Emperor's New Clothes [40’]
16.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’]

18.00 The Charming JAY (KR) Smoky Jazz Club Zadymiony klub jazzowy [30’]

19.00 Grupa Zatrzymać Obrotówkę (PL) Baśń dagestańska A Dagestani Tale [30’]

20.00 Mr Tartuffo (CL) Tug of War Przeciąganie liny [45’]

 

Inne miejsca

14.00 CCOT (KR) Massager Masażysta [50’] Planty

16.00-18.00 Opowiadacze kurdyjscy Kurdish storytellers (TR) Dengbêj Evi [210’] Czajownia

19.00-24.30 Theyyam Pattola Kar of North Malabar (IN) Theyyam – Kathivannur Veeran Park Bednarskiego

21.00 Teatr KTO (PL) Peregrinus [50’] Rynek Podgórski

 

 

Miejsca prezentacji

Rynek A - Rynek Główny od strony Ratusza

Rynek B - Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

Mały Rynek

Rynek Podgórski

Planty przy pomniku Lilli Wenedy

Park Jordana Park im. Henryka Jordana (przy oczku wodnym, wejście od Błoń)

Park Bednarskiego Park im. Wojciecha Bednarskiego (boisko, wejście od ul. Parkowej)

Herbaciarnia Czajownia, ul. Józefa 25 Street

Korona plac Niepodległości przy Klubie Sportowym Korona

Galeria Krakowska plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Dworcu Głównym

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0