|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pracodawcy RP: Trzeba doprecyzować przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele

Jutro kolejna niedziela z ograniczeniem handlu. Na pięć niedziel przypadających w tym miesiącu handlowa będzie tylko ostatnia. 1 kwietnia były Święta Wielkanocne, a kolejne trzy, jako wypadające w środku miesiąca, będą objęte zakazem.

Zdaniem głównego ekonomisty Pracodawców RP Łukasza Kozłowskiego cztery kolejne niehandlowe niedziele w kwietniu to przedsmak pełnego ograniczenia handlu. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba doprecyzować przepisy - podkreśla w rozmowie z IAR Łukasz Kozłowski. Jak mówi, przepisy są nieprecyzyjne, co powoduje, że mogą być przez przedsiębiorców a także przez organy kontrolne interpretowane w różny sposób. Dodaje, że tutaj nie może być żadnych wątpliwości.Minister rodziny i pracy Stanisław Szwed nie wyklucza w rozmowie z IAR, że przepisy będą doprecyzowane. Na razie jednak nie ma takich planów - podkreśla minister Szwed.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele weszła w życie w marcu tego roku. Przewiduje katalog 32 wyłączeń od zakazu.  Handlować w niedziele może właściciel sklepu, pod warunkiem, że sam stanie za ladą. Handel jest też dozwolony między innymi w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w placówkach pocztowych, na dworcach, portach lotniczych.

Od 1 stycznia przyszłego roku roku handlowa będzie tylko jedna niedziela w miesiącu, a od 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku. Będą to dwie niedziele handlowe przed Świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.
       

 

IAR/jgk

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0