|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków Aiport zyskał bezpośrednie połączenie z Dubajem

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej.

fot: materiały prasowe

Codzienne loty pomiędzy obu miastami będą obsługiwane przez najnowsze Boeingi 737 MAX 8, które flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie zeszłego roku. Jak podkreślono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej obsadę samolotu, który przyleciał do Krakowa w inauguracyjnym locie stanowiła polska załoga: kapitan i pierwszy oficer, a także członkowie personelu pokładowego.

Ambasador ZEA w Polsce Yousif Eissa AlSabri ocenił, że relacje obu państw cały czas się rozwijają, a Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla Polski jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych na Bliskim Wschodzie. „Mam nadzieję, że to nowe połączenie lotnicze pozwoli na dalsze zwiększenie naszej współpracy także w dziedzinie turystyki i sportu” - zaznaczył.

Linie flydubai współpracują z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwi pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie.

Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych w spółce flydubai zaznaczył, że dzięki tej współpracy pasażerowie ze stolicy Małopolski zyskają połączenie nie tylko z Dubajem, ale także największym portem przesiadkowym na świecie, który w zeszłym roku odprawił 88 mln pasażerów. Można stamtąd podróżować dalej liniami Emirates do ponad 200 miejsc, m.in. w Azji, Australii i Afryce.

Jak zaznaczył Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, połączenie oferowane przez flydubai z krakowskiego lotniska do portu lotniczego Dubaj otwiera szerokie możliwości podróży dla pasażerów z południowej Polski. „To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską" - ocenił.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 102 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 21 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.

 

 

 

 

(PAP/ko)

86%
14%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

Grzegorz

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 20:48

Lotnisko jest rodzaju męskiego?

Odpowiedz