|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jest projekt wsparcia dla kobiet wracających na rynek pracy

Prawie jedna trzecia bezrobotnych kobiet z powiatu krakowskiego to mamy, które nie wróciły na rynek pracy. Ponad 700 mieszkanek ościennych gmin Krakowa szuka szkoleń, kursów i studiów podyplomowych oraz możliwości zatrudnienia na etacie. A z tym ostatnim nie jest łatwo, bo pracodawcy oczekują pełnej dyspozycyjności. Nie było też do tej pory programów dedykowanych matkom. Dlatego urzędnicy powiatu krakowskiego przygotowują jednak projekt wsparcia dla kobiet wracających na rynek pracy.

Posłuchaj materiału Joanny Gąski

Fot. pixabay

Urzędnicy swoje propozycje przedstawili podczas IX Kongresu Ziemi Krakowskiej. "Jest jakaś szansa, by się uaktywnić. To już ten moment, dziecko mogę oddać do przedszkola, to ten czas. Poza tym wiele jeszcze trzeba zmienić, bo wciąż niestety spotykamy się z dyskryminacją młodych matek. Potencjalny pracodawca zwykle źle reaguje, gdy słyszy, że kandydatka ma małe dziecko" - mówiła Radiu Kraków jedna z mam. 

"Organizujemy szkolenia dla matek, ale przy okazji zapewniamy opiekę nad dziećmi. A jeżeli jest taka potrzeba, np. w przypadku samotnych matek, zapewniamy możliwość zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem. Chcemy też zaktywizować mamy w trakcie weekendów. Oferujemy pomoc w znalezieniu pracy, ale i rozkręceniu własnego biznesu" - podkreślały urzędniczki z Urzędu Pracy. 

Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem.  Na spotkaniu, pojawiło się bardzo dużo mam, chcących powrócić na rynek pracy. Urzędnicy zamierzają na program przeznaczyć ponad pół miliona złotych.

SZCZEGÓŁY

 

 

(Joanna Gąska/ew)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

DosyćTego

Sobota, 16 grudnia 2017, 22:25

projekt przygotowywują?? dopiero??? a co robili przez ostatnie kilkanaście lat? Spali na stołkach z przerwą na kawusię z naszych podatków???

Odpowiedz