|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Capgemini zatrudni w 2018 r. kolejnych pracowników w Polsce

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych zatrudniła w br. w Polsce ok. 500 osób, z czego 300 w największym dziale Business Services obsługującym procesy biznesowe. Na przyszły rok planowany jest podobny wzrost zatrudnienia.

fot: biuro prasowe Capgemini

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Polski zespół liczy ponad 7 tys. specjalistów pracujących w sześciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Justyna Piwowarczyk, dyrektor zarządzająca Centrum Business Services, zatrudniającego ponad 4 tys. osób w centrach w Polsce i Rosji poinformowała PAP we wtorek, że Capgemini prowadzi rekrutacje nowych pracowników we wszystkich z sześciu lokalizacji, ale najwięcej osób znajdzie zatrudnienie w oddziale Business Services w Katowicach, aby zbalansować go z największym swoim biurem mieszczącym się w Krakowie.

Jak wyjaśniła, rosnące zatrudnienie w polskich centrach jest efektem rozwoju klientów Capgemini, którzy przekazują firmie kolejne zadania do obsługi. Polskie biura Capgemini - zaznaczyła przedstawicielka firmy - specjalizują się w obsłudze klientów europejskich, a także firm ze Stanów Zjednoczonych.

„Rosną kompetencje i skomplikowanie powierzanych nam zadań - obsługi prostych procesów biznesowych u nas praktycznie już nie ma. Natomiast w związku ze wzrostem kompetencji rosną również średnie wynagrodzenia w branży, a co za tym idzie - także koszty pracy” - oceniła Piwowarczyk.

Dywizja Capgemini Business Services obsługuje procesy biznesowe dla przedsiębiorstw i zatrudnia głównie osoby z wiedzą w zakresie ekonomii, finansów, księgowości i HR. Ze względu na specyfikę klientów poszukiwane są przede wszystkim osoby władające językami europejskimi, głównie angielskim, francuskim i niemieckim, ale także niderlandzkim, flamandzkim, hiszpańskim, włoskim, węgierskim, szwedzkim, duńskim i norweskim. W centrum Business Services obsługuje się klientów w blisko 30 językach.

Od zeszłego roku polskiemu oddziałowi, który jest największym oddziałem Capgemini w Europie, podlega także biuro w Omsku na Syberii, gdzie pracuje 200 osób.

Capgemini działa w Polsce od 1996 r. i jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Firma posiada sześć lokalizacji w Polsce. W Warszawie działa biuro Application Services, w Krakowie i Katowicach - Business Services oraz Cloud Infrastructure Services (ta dywizja jest obecna również w Opolu), natomiast we Wrocławiu i Poznaniu - Software Solutions Center.

Na świecie Capgemini zatrudnia ponad 190 tys. pracowników w ponad 40 krajach. Grupa osiągnęła w zeszłym roku przychód w wysokości 12,5 mld euro.

 

 

 

(PAP/ko)

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0