|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Debata przedwyborcza w Wieliczce

Za nami kolejna przedwyborcza debata Radia Kraków w Wieliczce. Zapraszamy do dyskusji.

Wieliczka. Fot. P. Topolski

Uczestnicy debaty:

Joanna Kordula  KWW Platforma Obywatelska.Nowoczesna.Koalicja Obywatelska

Artur Kozioł  KWW Artura Kozioła  

Urszula Rusecka, KWW Prawo i Sprawiedliwość

 

 

Debata w skrócie

 

Tym razem liczba pytań na naszej stronie była tak duża i były one tak merytoryczne, że wszystkie pytania pochodzą od słuchaczy:

1. Smog bez lania wody: jaki będzie harmonogram konkretnych działań antysmogowych. Jak będzie Pan/Pani kontrolować, czym palą mieszkańcy. Czy wprowadzi Pan/Pani zakaz palenia węglem?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

2. Co Pan/Pani zrobi, aby udrożnić połączenia drogowe w Wieliczce, do której codziennie wjeżdża kilka tysięcy turystów?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

3. Czy Wieliczka będzie miała własny szpital z SOR-em: jaki będzie konkretny harmonogram działań związanych z budową lecznicy?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

Jakie są plany związane z rozbudową chodników i poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych? Czy istnieje realna szansa walki z "piratami drogowymi" na terenie Wieliczki?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

5. Polityka społeczna: gdzie ikiedy utowrzyPan/Pani nowe żłobki i przedszkola? Co ze szkołą sportową?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

W jaki sposób Gmina zachęci do płacenia podatków w miejscu zamieszkania? Kraków wystartował z krakowską kartą i chyba trudno będzie go przelicytować. Czy nie lepiej porozumieć się z gminami wchodzącymi w skład Metropolii Krakowskiej i dać mieszkańcom jedną kartę z szerokim programem zniżek? Bogaćmy się na turystach, a placącym podatki zaoferujmy konkretne zniżki. Na jakich innych płaszczyznach widza Państwo możliwości wpółpracy z Gminami ze Stwowarzyszenia Metropolia Krakowska?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

Kandydaci zadają pytania swoim kontrkandydatom!

Posłuchaj pytań i odpowiedzi kandydatów

Czas na podsumowania. Każdy z kandydatów miał okazję zaprezentować się na antenie Radia Kraków i zachęcić do głosowania w wyborach

Posłuchaj podsumowań

76%
24%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 101

Magda

Czwartek, 11 października 2018, 15:21

@abaqus

w pełni się zgadzam. Mieszkam krótko w Wieliczce, mocno się zainteresowałam kandydatami aby wiedzieć na kogo głosować. Panie niestety w tej debacie wypadły bardzo blado, a szkoda bo nie ukrywam miałam pewne pokłady nadziei w osobowe P. Ruseckiej.

Odpowiedz

wieliczanka

Czwartek, 11 października 2018, 13:18

Burmistrz zmiazdzyl obie panie

Odpowiedz

Wieliczanin

Środa, 10 października 2018, 21:15

Super Pani Joanno dlugi trzeba splacac , jak Pani tak mowi to dlaczego nie splaca swoich wobec Urzedow , bankow , osob prywatnych? Totalna porazka Pani przedsiebiorca napewno swietnie zajmie sie sprawami miasta , juz swoe swietne biuro przeniosla poza centrum a powod no wlasnie dlugi trzeba splacac! taka kandydatka , wstyd dla tak pieknego miasta, kredyty to ona napewno potrafi zalatwic , ludzie nie dajcie sie zmanipulowac!

Odpowiedz

Wieliczanin

Środa, 10 października 2018, 21:04

Czy pod nickiem "pracownik umig" kryje się kandydatka, Pani Urszula? Brawo za odwagę cywilną! ;)

Odpowiedz

Paw Ja T

Środa, 10 października 2018, 19:05

Paniu Ula Brawo !!! Druga Pani - widac ze niedawno w polityce Urzedujacy Pan Burmistrz - no coz ....

Odpowiedz

Wrrr

Środa, 10 października 2018, 14:28

Pytanie dotyczące smogu - ani Kozioł, ani pozostali kandydaci nie odpowiedzieli na pytanie, czy będzie zakaz. Pierniczą głupoty, żeby nie stracić głosów tych, którzy kopcą i trują. Nagle pochylają się nad biedakami, którzy nie mają obiekcji, żeby zafundować miastu problemy zdrowotne, a dzieciom alergię. W dupie mam czy mają problemy finansowe, (zwłaszcza, ze jest tyle dopłat do wymiany pieca, ze tylko kompletny nieogar nie potrafi z tego skorzystać). Nie należę do bogaczy, ale nie truję ludzi z tego powodu i mimo wszystko muszę wydawać około 120 zł miesięcznie na leki dla dziecka, bo ma astmę i alergię spowodowane tragicznym powietrzem wielickim. Zakaz trucia ludzi wokół powinien być bezwzględny!

Odpowiedz

ed

Środa, 10 października 2018, 14:14

Jak słucham Ruseckiej, mówiącej o oświacie szlak jasny mnie trafia. Skoro wiedziała jaka jest sytuacja w jej rodzinnej miejscowości, to po jaką cholerę głosowała ZA wprowadzeniem deformy oświaty? Żeby zrobić na złość burmistrzowi czy może mieszkańcom wieliczki. W du..ie mam co jej się wydaje i co uważa na temat 8 czy 6 klasowej podstawówce, powinna działać w interesie swoich wyborców, a nie kaczyńskiego?

Odpowiedz

Środa, 10 października 2018, 13:12

@Władysława

Zapewne prywatna szkoła sportowa SMS.

Odpowiedz

Środa, 10 października 2018, 13:11

@pracownik umig

BRAWO!!! Wreszcie słowa prawdy! Ale w Urzędzie nie ma czegoś takiego jak nadgodziny, pracownicy mają pracować "SPOŁECZNIE" a NIE "OKRADAĆ GMINĘ".

Odpowiedz

Wrrr

Środa, 10 października 2018, 13:03

@abaqus

Nie byłem, ale w pełni zgadzam się! Łatwo zasłaniać się programami partii na skalę całego kraju, ale niech sama coś wymyśli bez poparcia z pisu.

Odpowiedz

abaqus

Środa, 10 października 2018, 09:36

@Kolega

A byłeś na tej debacie w ogóle?!? Kandydatka PO zestresowana, plącząca się w odpowiedziach niczym gimnazjalistka na szkolnej akademii. Rusiecka potrafiła tylko napierniczać na Kozioła i zachwalać jakie to PiS ma wspaniałe programy. A Kozioł na spokojnie, merytorycznie o drogach, szkołach, szpitalu (choć z tym się nie zgadzam), komunikacji miejskiej. Po prostu klasa. Póki co nie ma kandydata, który mógłby z obecnym burmistrzem wygrać merytoryczną debatę.

Odpowiedz

Kolega

Środa, 10 października 2018, 00:09

Przykro to stwierdzić, ale Artur wypalił się całkowicie po tych 12 latach... z korzyścią dla wszystkich byłoby gdyby zajął się czymś innym... może posłowanie z list Platformy Obywatelskiej lub Nowoczesnej w przyszłym roku?

Odpowiedz

Wrrr

Wtorek, 9 października 2018, 22:20

Rusecka nie ma honoru, że nadal jest na urlopie bezpłatnym jako pełnomocnik burmistrza i jednocześnie robiąc mu koło pióra bądź co bądź jako jego pracownik. A może by tak sprawdzić zatrudnienie jej męża na stanowisku bhp w starostwie? Łatwo jest wytykać tu na dole będąc na górze. Ciekawe, że wytyka, iz przez 12 lat niewiele się zmieniło tylko 4 lata sama była wiceburmistrzem to co wtedy nie widziała była w amoku? Żenada, że wykorzystuje swoją pozycję i tendencyjnie mówi, że wie jak środku pozyskać od swojej ukochanej partii.

Odpowiedz

szkoda

Wtorek, 9 października 2018, 21:20

Wiellka szkoda:)

Odpowiedz

@@@@

Wtorek, 9 października 2018, 21:09

@Ja

a

Odpowiedz

Gg

Wtorek, 9 października 2018, 20:51

@pracownik umig

Policjanci i nauczyciele też myśleli, że po ostatnich wyborach będą zmiany na lepsze. Jedni i drudzy mają teraz jeszcze gorzej niż było. Tak samo może się zakończyć "dobra zmiana" w Wieliczce.

Odpowiedz

pracownik umig

Wtorek, 9 października 2018, 20:30

@gg

szkoda że burmistrzowi nie udało sie przymusem zaciągnąc urzednikow i ich rodzin miałby większość na sali, ale przecież nie da im nadgodzin bo pewnie wszystkie pieniadze wydał już na swoją promocje ,podobno w urzedzie juz czują że ida zmiany na lepsze

Odpowiedz

gg

Wtorek, 9 października 2018, 18:50

Słychać na sali dużo klakierów posłanki

Odpowiedz

Wtorek, 9 października 2018, 18:28

Czy powstaną zbiorniki retencyjne na potoku Malinówka??

Odpowiedz

Pax

Wtorek, 9 października 2018, 18:23

Jak powinna wyglądać komunikacja w Wieliczce? W tej chwili zapowiada się iż w Wieliczce będą trzy systemy komunikacji miejskiej. 1) Kraków - zikit, 2) kolej - autobusy dowozowe, 3) Wieliczka - zakup autobus na wewnętrzne linie. Każdy system zimnym biletem. Tak więc by dojechać przez centrum niekiedy trzeba dwóch biletów. Np. 301+B1 lub kolej plus nowe linie Wieliczce.

Odpowiedz