|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Debata przedwyborcza w Nowym Sączu

Za nami kolejna debata Radia Kraków - tym razem spotkaliśmy się w Nowym Sączu - w czwartek 27 września - w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ przy ul. J. Długosza 3.

Posłuchaj debaty

Fot. Damian Radziak

Wybory samorządowe - serwis specjalny

 

 

Uczestnicy debaty:

Małgorzata Belska - KWW Małgorzata Belska, Lucjan Stępień - Nowy Sącz Na Nowo;

Krzysztof Głuc - Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Głuca „Wybieram Nowy Sącz”;

Jerzy Gwiżdż - Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Gwiżdża Samorządny Nowy Sącz;

Iwona Mularczyk - KWW Prawo i Sprawiedliwość;

Rafał Skąpski - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem;

Leszek Zegzda - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Ludomir Handzel - KWW Koalicja Nowosądecka - nie mógł wziąć udziału w debacie

 

 

Debata w skrócie

 

Pytanie od słuchaczy Radia Kraków: jeden problem, który blokuje rozwój Sądecczyzny to...

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Pytanie od słuchaczy Radia Kraków: województwo nowosądecko-tarnowskie ze stolicą w Nowym Sączu to dobry pomysł?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Pytanie od słuchaczy Radia Kraków: Czy mają Państwo pomysł na odratowanie Parku Technologicznego Brainville, który aktualnie niszczeje i został wystawiony pod młotek.

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Pytanie od redakcji Radia Kraków: Co z pomysłem odtworzenia w Nowym Sączu Sądeckiej Wenecji - chodzi o zagospodarowanie brzegów Dunajca. Jeśli nie - jaką propozycję mają Państwo dla mieszkańców, którzy od lat czekają na otwarte kąpielisko w mieście z pełną infrastrukturą?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Pytanie od redakcji Radia Kraków: Wielu młodych sądeczan wyjeżdża na studia do Krakowa i innych miast akademickich i tam zaczyna pracę zawodową. W swoich programach wyborczych widzimy deklaracje o zachęcaniu że młodych do powrotudo Nowego Sącza. Jakie konkretnie są to propozycje?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

II tura debaty Radia Kraków to okazja, by kandydaci zadali pytanie wybranemu kontrkandydatowi. 

Posłuchaj "pojedynków"

 

Ostatnia tura radiowej debaty to okazja do krótkiego zaprezentowania się przez kandydatów na prezydentów Nowego Sącza 

Posłuchaj wypowiedzi kandydatów

85%
15%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 39

LOKO

Sobota, 29 września 2018, 15:52

Głuc jest najbardziej merytoryczny i przygotowany, mówi o konkretach a nie opowiada bajek ...

Odpowiedz

sister of mercy

Sobota, 29 września 2018, 14:56

@lajkonik

Może dlatego, że to bez znaczenia. O wiele zabawniejsze jest finansowanie pisowskiej kampanii z wykradzionych że skrzyń PCK starych gaci.

Odpowiedz

lajkonik

Sobota, 29 września 2018, 14:17

dlaczego nikt nie zapytał czy zegzda pełni dwie funkcje w jednej osobie i z obu pobiera pensje i sam siebie kontroluje; jako członek zarządu województwa i prezes małopolskiej organizacji turystycznej, która finansuje budżet województwa. dlaczego nikt nie zapytał czy to prawda, że dyrektor małopolskiej organizacji turystycznej prowadzi w domu fundację która otrzymała kasę z województwa z puli kultury za która odpowiada zegzda jednocześnie przełożony dyrektora MOT i członek zarządu województwa.

Odpowiedz

lajkonik

Piątek, 28 września 2018, 14:05

@keisyr

pisowskie myślenie rodem z gierka. tworzenie miast poprzez włączanie do nich wsi. tak powstawały miasta na śląsku potem równie szybko sie rozpadały. macie towarzysze dobrego demiruga, nie ma co.

Odpowiedz

Mix

Piątek, 28 września 2018, 13:57

@mieszkanka Nowego Sącza

Masz min 2000zl z 500+ to na bilety masz

Odpowiedz

ferdek kiepski

Piątek, 28 września 2018, 08:15

@keisyr

Nie ma to jak sobie poprawić humor z samego rana:)) O jakim poparciu rządu mówisz? Mularczykową wystawił mąż, człowiek który piastuje 4 kadencję w sejmie. Który przez te kadencje dla Nowego Sącza nie zrobił nic, zupełnie NIC! Udało mu się tylko zniszczyć prawdziwy PIS w Nowym Sączu!!! PIS strzelił sobie w kolano wystawiając żonę tak kiepskiego polityka, osobę bez najmniejszego doświadczenia samorządowego czy też kierowniczego. Co gorsza zrobił to bez konsultacji z wyborcami, z swoimi przedstawicielami w Nowym Sączu. Szkoda klawiatury. Powiedz mi tylko jedno, jak Pani Mularczyk chce te wioski przyłączyć?? Na papierze i w mediach jak mąż reparacje od niemców:))

Odpowiedz

Włodek

Piątek, 28 września 2018, 00:12

Do Pana Gwiżdża. Proszę do końca wyjaśnić temat miasteczka. To okrutne złodziejstwo naszych pieniędzy, które firmuje swym nazwiskiem pan Ludomir. I jeszcze zarzuca ABW, że straszyli go, przed próbą zniszczenia tego układu biznesowego a wszyscy dobrze wiedzą, że pan handzel właśnie w tym układzie działa! To bezzwłocznie trzeba wyjaśnić i nie dajmy sprzedać miasta bogatym panom w garniturach!

Odpowiedz

Brzęszczyszczykiewicz

Piątek, 28 września 2018, 00:05

@mieszkanka Nowego Sącza

Pan handzel ma, jakieś 50-70 milionów, co szybko licząc starczy na jakieś 10-15 lat darmowej komunikacji, niech tylko odda, nic więcej.

Odpowiedz

keisyr

Czwartek, 27 września 2018, 21:04

Pani Mularczyk to jedyna osoba nadająca sie na Prezydenta Nowego Sacza. Pani Mularczyk ma poparcie polskiego Rządu a to gwarantuje szereg wielkich inwestycji w mieście. Tylko Pani Mularczyk gwarantuje dynamiczny rozwój Nowego Sacza do aglomeracji ponad 100 tys. mieszkańcow między innymi przez przyłączenie sasiednich biednych wsi. Tylko Pani Mularczyk daje gwarancje w perspektywie powstania województwa sadecko-tarnowskiego. Reszta kandydatów nie warta uwagi. To ludzie skompromitowani lub bez pieniędzy i zaplecza, przed którymi wszystkie drzwi z inwestycjami dla Nowego Sącza w Krakowie i Warszawie sa zamknięte

Odpowiedz

Kns

Czwartek, 27 września 2018, 19:48

Kto wygra kogo wybrac to zagadka

Odpowiedz

PITREK

Czwartek, 27 września 2018, 18:29

z calym szacunkiem, ale szkoda ze kaczynski nie ma konia - zamiast kandydatki na prezydenta w Nowym Sączu - wzorem rzymskiego cesarza

Odpowiedz

ciekawy

Czwartek, 27 września 2018, 18:27

Czy kandydaci wiedza o Sadeckiej Strefie Przemyslowej, gdzie zostala zlokalizowana w planie zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego nie zostala udostepniona inwestorom poprzez stworzenie odpowiedniej infrastruktury - komunikacja, media, mimo ze radni stworzyli podstawy dwadziescia lat temu? Czy wg kandytatow korzystne dla miasta bedzie "sciagniecie" inwestorow spoza regionu? Czy zgadzaja sie z teza, ze miasto zostalo oddane sadeckim "oligarchom" broniacym korzystnego ukladu?

Odpowiedz

andrzej

Czwartek, 27 września 2018, 18:26

Co z uchwała dotyczącą reklam na mieście???? dlaczego na zabytkowym starym mieście wszędzie wiszą koszmarki z uśmiechniętymi kandydatami? co to jest??? kandydatów nie obowiązuje prawo???? Kogo stać na utrzymanie koszmarka BREINWILE???

Odpowiedz

andrzej

Czwartek, 27 września 2018, 18:24

Co myślą na temat koszmarnych cen za ciepło miejskie przy problemie zanieczyszczenia powietrza, dlaczego wielki kolos ciepłowniczy produkuje tak drogie ciepło. Po co w miejskich spółkach Rady Nadzorcze jak są urzędnicy miejscy którzy kontrolują te spółki, kolejne rady nadzorcze zjadają pieniądze.

Odpowiedz

Sadeczanka

Czwartek, 27 września 2018, 16:34

@MŁODY SĄDECZANIN

Zgadzam się w 100%

Odpowiedz

Zainteresowany

Czwartek, 27 września 2018, 16:24

Jaka jest wizja kandydatów dotyczaca nowosądeckiej starowki? Czy brana jest pod uwagę prywatyzacja, sprzedaż kamienic w Nowym Saczu, oczywiscie tych, ktore sa wlasnoscia lub wspolwlasnoscia komunalna? Albo, w jaki sposob Miasto zamierza wyremontowac kamienice w NS? Z czyich srodkow?

Odpowiedz

Wyborca

Czwartek, 27 września 2018, 13:36

Pytania do wszystkich kandydatów: Każdy z kandydatów opowiada sie za jawnością życia publicznego dlatego zadaję pytania: Kto finansuje Pana kampanię i ile pieniędzy zostało wydanych już na Pana kampanię? Jak wiadomo każdego z kandydatów obowiązuje limit wydatków na kampanię, czy mógłby Pan powiedzieć ile ten limit wynosi? Czy uważa Pan, że mieszkańcy powinni wiedzieć kto finansowo wspiera kandydata, a jeśli tak to proszę o podanie tych informacjami?

Odpowiedz

Niezdecydowany

Czwartek, 27 września 2018, 12:46

Do wszystkich: proszę w 3 minuty przedstawić jeden problem blokujący rozwój Sącza. I jakie predyspozycje Kandydata mogą gwarantować,że właśnie on upora się z tym problemem?

Odpowiedz

wyborca z Zawady

Czwartek, 27 września 2018, 11:49

Mieszkam przy ul. Nawojowskiej w dzielnicy Zawada. Droga - mająca status drogi krajowej - biegnie przez spokojną dzielnicę domków jednorodzinnych. Ruch uliczny jest tak wzmożony, a hałas tak wielki, że we własnym ogrodzie musimy krzyczeć, żeby się usłyszeć. Osobom starszym i dzieciom trudno jest bezpiecznie przejść przez jezdnię. W naszej okolicy doszło w ostatnich latach do wielu wypadków - także śmiertelnych, z udziałem pieszych. Czy mają Państwo pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo na ul. Nawojowskiej (na wylocie na Krynicę)? Czy jest plan budowy obwodnicy miasta w kierunku Krynicy?

Odpowiedz

mieszkanka Nowego Sącza

Czwartek, 27 września 2018, 11:41

Do wszystkich kandydatów: Mam pięcioro dzieci. Dzieci moich znajomych z Krakowa jeżdżą komunikacją miejską za darmo. W Nowym Sączu dzieci posiadające Kartę Dużej Rodziny nie tylko nie mogą liczyć na darmową komunikację, ale nawet na przyzwoitą zniżkę w MPK. Dlaczego Kraków stać na darmową komunikację dla dzieci z dużych rodzin, a Nowego Sącza nie? Czy ma Pan/Pani pomysł, jak realnie wesprzeć duże rodziny z Nowego Sącza?

Odpowiedz